Ból i drętwienie ręki od ramienia

napisał/a: Pysia126 2013-07-14 13:47
Witam. Od 2 tygodni boli mnie coś głęboko w ramieniu i boli i drętwieje cała ręka, szczególnie promieniuje do kciuka, który cały czas mam zdrętwiały . Ortopeda po oglądnięciu rtg kręgosłupa szyjnego, w którym nic nie wyszło stwierdził "my się tym nie zajmujemy". Neurochirurg przepisał tabletki przeciwzapalne, plastry rozgrzewające i maść. Nic nie pomaga a ręka wciąż boli i drętwieje . I wydaje mi się, że to nie kręgosłup ani nadgarstek, ale coś w ramieniu . Ręka najbardziej drętwieje np. przy myciu zębów, gdy daję ją do przodu, ale nie mam żadnych ograniczeń w ruchu. Mam dość i nie pójdę już do żadnego lekarza, bo tylko odsyłają z nic nie pomagającymi lekami . Proszę o pomoc.
napisał/a: intelpentium 2013-07-14 17:53
według mnie moze to byc odc szyjny kregosłupa, rtg nie pokaze zmian w strukturach nerwowych- najlpeiej byłoby zrobic tomograf/rezonans i wtedy mozna byloby ocenic co sie dzieje. Bez badania nic nie mozna doradzic. Radziłbym udać się do neurologa i poprosić o skierowanie na w/w badanie. 90% przypadków dretwienia konczyn dotyczą dyskopatii/przepuklin kregosłupa, ktore uciskaja struktury nerwowe powodujace wymienione przez Pani dolegliwości.
napisał/a: Pysia126 2013-07-14 20:11
Do neurologa dostanę się za jakieś 2 miesiące i kolejne trzy miesiące będę czekać na badanie (tomograf czy rezonans)... . Jak to przetrwać z bolącą i drętwiejącą ręką? Ja mam dość .
napisał/a: intelpentium 2013-07-14 21:51
Na własna reke mozesz poszukac fizjoterapeute metody Mckenziego. Ci ludzie potrafia w ciagu parunastu minut okreslic czy sprawa dotyczy kręgosłupa. Jezeli tak to kilka wizyt i nauczy Cie robic ruchy przeproste ktore pomagaja. Jezeli dysponujesz srodkami, to sprobuj sie umowic do neurologa prywatnie, niech tez oceni jak sprawa wyglada. Moze warto byloby zrobic prywatnie tomograf, kosztuje kolo 270zł... rezonans sporo drozszy, ale wiadomo, dokladniejsze badanie. Ale tomograf tez pokaze, jak wyglada krążek miedzykregowy, czy sa przepukliny/uwypuklenia ktore uciskaja nerwy
napisał/a: Pysia126 2013-07-15 08:10
Nie mam pieniędzy na prywatne badania i leczenie . Za co ja płacę te składki, po co mi to zabierają z ciężko zapracowanych pieniędzy skoro itak badać i leczyć się trzeba prywatnie?
napisał/a: intelpentium 2013-07-16 12:44
mozesz tez sprobowac isc z tym skierowaniem do innych osrodkow, moze terminy beda szybsze, w wielu miejscowosciach czeka sie kolo miesiaca na neurologa
napisał/a: adriana4 2013-07-16 13:06
bardzo współczuję :( takie są terminy. ja na rezonans magnetyczny glowy, mam termin na listopad a załatwiałam w marcu :(