ból i drętwienie nogi od kręgosłupa

napisał/a: aroma 2010-10-16 13:48
Witam serdecznie,

Rozpoczął się weekend a ja nie wiem już jak mogę sobie pomóc, a z każdym dniem czuję coraz większy ból...
Po raz kolejny pojawił się u mnie problem z drętwieniem nogi. Z każdym dniem drętwienie się nasila, czuję mrowienie w lewej nodze. W tej chwili czuję już także trudności w chodzeniu (zaczynam kuleć), boli także podczas siedzenia. Wyraźnie czuję, że ból zaczyna się w okolicy kręgosłupa lędźwiowego, ponieważ czuję tam coś w rodzaju ucisku. Podobne problemy już występowały kiedyś, ale ból kręgosłupa nie wiązał się z takim silnym drętwieniem i mrowieniem nogi. Zdarzyło się kiedyś, że podczas wstawania z łóżka upadłam i nie mogłam się ruszyć. Czułam jakby coś "przeskoczyło mi w kręgosłupie". Przyjechało pogotowie, dostałam zastrzyk i kazano mi pójść do swojego neurologa. Dostałam wtedy Mydocalm Forte oraz Ketonal Duo.
Rok temu podczas badań wykonywanych w szpitalu (pobyt niezwiązany z kręgosłupem) zlecono także wykonanie rezonansu magnetycznego odcinka krzyżowo - lędźwiowego. W opisie napisano:

"Zachowana fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Lumbalizacja kręgu S1.
Krążki międzykręgowe i trzony kręgowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa mają prawidłową strukturę i zachowaną wysokość.
Nieznacznie uwypuklone do kanału kręgowego, dwubocznie k.m. L4-L5 i centralnie k.m. L5-S1.
Stożek końcowy rdzenia kręgowego jest prawidłowy.
Zmian ogniskowych w kanale kręgowym nie stwierdzono.
Szerokość kanału kręgowego i worka opony twardej w odcinku lędźwiowym jest prawidłowa.
Badanie wykonano w sekwencji SE i FSE w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej uzyskując obrazy T1 i T2."


Teraz ból zaczął się ponad tydzień temu (był wtedy znacznie mniejszy) po sprzątaniu. Schylałam się, podnosiłam przedmioty - podejrzewam, że to doprowadziło do tej sytuacji.
Czy ktoś z Was ma podobny problem? Nie wiem tak naprawdę co oznacza ten wynik rezonansu. Czy nie powinnam się przejmować tymi drobnymi odchyleniami w badaniu? Czy mogą one mieć związek z aktualną sytuacją? Być może ktoś z Was będzie w stanie powiedzieć czy wystarczy abym ćwiczyła i być może łykała znowu Mydocalm i Ketonal?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich "połamanych" ;)
napisał/a: joannahh1 2010-11-24 17:21
Radzę ci zglosic się ponownie do neurologa.Mnie boli noga od 1,5 miesiąca.chodziłam po lekarzach i tak jak Ciebie ''leczyli'' mnie mydocalmem forte i ketonalem...raz usłyszałam nawet że to korzonki .....aż w koncu zrobiłam na własna reke przeswietlenie kregosłupa i poszłam do neurologa.Okazało sie że wypada mi dysk i uciska na nerw stad bol nogi.a ból nogi jest niesamowity,nie moge chodzic nawet a na poczatku tylko lekko pobolewało i myślałam ze jestem przemęczona i samo przejdzie....I tak wylądowałam leżąc plackiem w domu,lekarz neurolog zapisał mi zastrzyki z Witaminy B12,Lignokainy,Mydocalmu i Olfenu..Po kilku zastrzykach ból jakby mniejszy ale czuje ze przede mna jeszcze długa droga do całkowitego powrotu do zdrowia...Nie lekcewaz tego bo to może być poważna sprawa.Ja żałuje że tak to zbagatelizowałam na początku,przejelam sie dopiero wtedy gdy rano nie mogłam wstać z łóżka..Mogłam sobie zrobić naprawde dużą krzywde.Radze Ci-Idź do specjalisty...
napisał/a: Henryk42 2010-12-05 19:03
Jak jest ból z kręgosłupa razem z drętwieniem to jest to do naprawy ( gorzej jak są drętwienia bez bólu bo tego neurolodzy nie potrafią zdiagnozować - mam taki problem od 8 lat i prawie całe nogi mam zdrętwiałe i b.duże problemy z chodzeniem). Radzę pójść na konsultację do dr. Śmigiela przyjmuje w Katowicach i w Żorach ( ma stronę inernetową) ale z rezonansem najlepiej aktualnym. Można zrobić operację kręgosłupa jednodniową tzw. nukleoplastryka z której na drugi dzień idzie się do domu. Miałem to robione w Żorach ( z NFZ długie czekanie, prywatnie 8.000zł za tydzień operacja) ból znika momentalnie i znikają odrętwienia pochodzące od tego przypadku związanego z bólem; u mie niestety ból zniknął ale odrętwienia zostały i to jest mój nie do rozwiązania problem. Zabieg prosty i skuteczny bo robiony laparoskopowo - opis w internecie. Radzę konsultację.

Pozdrawiam i życzę wyzdrowienia . Henryk
napisał/a: olakra1 2010-12-05 22:09
Witam Cię. Wydaje mi się, że Twoje dolegliwości to faktycznie stany zwyrodnieniowe w odc. lędźwiowym, dlatego, że ja mam zwyrodnienia we wszystkich 3 odc. lęczę się prawie 20 lat i przeszłam sanatoria ZUS w ramach rehab. ostatnie z ujemnym dla zdrowia skutkiem. Ból nóg a szczególnie stóp (pięty ) objawy podobne do ostrogi(podobno)leczoneketonalem, myolastanem, bi-profenidem i innym ciu...., zniszczyły mi żołądek, po rezonansie i koilejnych prześwietleniach okazało się, że jednak odc. lędź. jest odpowiedzialny za wszystko i żadne lekarstwa i blokady nie pomogą jedynie operacja odc.lędz.(już kiedyś na forum dałam opis moich badań, przepukliny, torbiele, zwyrodnienia itp.)Musisz znależć dobrego lekarza prowadzącego, a przede wszystkim dużo ćwiczyć. Ćwiczenia ściągniesz z internetu jeżeli nie da Ci ich lekarz. Ale napewno 15 min. dziennie ćwiczeń systematycznych i basen raz w tygodniu oszczędzi Twój żołądek i wierz mi, że jak wzmocnisz mięśnie kręgosłupa to ból przynajmniej w połowie (przy systematycznych ćwiczeniach ustąpi). I to jest przynajmniej połowa sukcesu. TAK MÓWI MÓJ LEKARZ. I ma rację