Ból i bezbarwna wydzielina z sutka

napisał/a: love_you 2010-06-30 10:39
Witam!
Zauważyłam dzisiaj, ubierając się, że mój prawy sutek jest mokry, lekko nacisnęłam na niego i pokazała się bezbarwna wydzielina, po jakimś czasie pojawił się ból. Co jakiś czas sprawdzając czy wydzielina nadal jest, zniknęła, ale ból pozostał :/ Co mam w takiej sytuacji zrobić? Przypomnę, że mam 15 lat, więc może są to jakieś zmiany w dojrzewaniu? Proszę pomóżcie!
napisał/a: motylek.2 2010-06-30 12:57
a za mocno nie nacisnełas sutka ?
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-30 13:29
Czasem taka wydzielina ale w malych ilosciach zdarza sie podczas dojrzewania spowodowane jest to zmianami hormonalnymi mlodego organizmu,a za to wydzielina brazowawa jest juz powodem do niepokoju.A ten bol? Moze za czesto i za mocno dotykasz ta piers stad ten bol? Piersi sa bardzo wrazliwa czescia ciala kobiety.
Mimo wszystko radze wybrac sie do lekarza, zeby dokladnie przebadal Twoje piersi, oszczedzi Ci to stresu i w razie gdyby cos bylo nie tak -im szybciej zaczniesz dzialac tym lepiej.
napisał/a: wikam2 2010-06-30 16:42
Nie sądzę aby coś było nie tak...ale oczywiście możesz zasięgnąć konsultacji :)
Dużo kobiet obserwuje u siebie taki objaw przy trochę podniesionej prolaktynie.
Nie wiem jednak jak jest w Twoim przypadku.
napisał/a: love_you 2010-06-30 20:31
Po kilku godzinach tak nacisnęłam bardzo mocno na sutka i pojawiła się taka ciemno żółta wydzielina :/:/
Sprawdzałam na innym staniku to zauważyłam takie malutkie plamki, ale dzisiaj dopiero poczułam ból :/
Moja mama stwierdziła, że to może być od nadmiernego leżenia na słońcu, ponieważ przez ostatni tydzień leżę na słońcu ok. 2-3 godz. :/ Ale dla pewności pójdę do lekarza się zbadać. Chciałam jeszcze zapytać czy jest możliwa wizytka o ginekologa, ale tylko na zbadanie piersi? Proszę o szybką odpowiedź!
napisał/a: piotrosiama 2010-06-30 20:35
Oczywiście że tak. Ale przy okazji możesz zbadać też coś innego. Nigdy nie zaszkodzi.
Ach podjrzewam że to byłaby 1 wizyta ?
napisał/a: love_you 2010-06-30 21:07
Tak pierwsza, ale na razie nie jestem przygotowana na takie całkowite badanie. W tym wypadku chcę zbadać tylko piersi.
napisał/a: piotrosiama 2010-06-30 21:13
Rozumiem.
Na początku wizyty powiedz od razu lekarzowi że chcesz porady jedynie w zakresie piersi.
napisał/a: love_you 2010-06-30 21:21
Najbardziej się obawiam tego, że mogę mieć tam jakiegoś guza czy torbiel albo jeszcze inne świństwo :/
napisał/a: piotrosiama 2010-06-30 21:36
Ależ nic tam takiego nie ma po prostu dojrzewasz i spotykają Cię nowe doznania ze strony organizmu.
napisał/a: love_you 2010-06-30 21:38
Dziękuję wam za rady jakie mi napisaliście )!
napisał/a: wikam2 2010-06-30 21:52
Kochana jestem bez mała pewna, że nic Ci nie jest :)
Też tak zresztą miałam :)