Ból głowy tuż nad nosem/brwiami

napisał/a: comfy 2014-09-29 14:23
Od około roku niemal codziennie odczuwam ból głowy - tępy, naciskający - na czole, pomiędzy brwiami. Długo wiązałam ten ból z zatokami, jednak póki co sporo wskazuje, że to nie zatoki są problemem. Kiedy pojawia się ten ucisk na czole, razem z nim przychodzi nadwrażliwość na światło, ogłuszenie, oszołomienie - nie mogę się na niczym skupić, czasami odnoszę wrażenie jakby świat dookoła mnie latał. Sporadycznie pojawiają się mdłości. Zastanawiam się, czy takie objawy mogą być związane z alergią?

Mam 23 lata, nigdy nie miałam zdiagnozowanej żadnej alergii, ale od 2012r. mam problemy z trawieniem cebuli - zdarzyło mi się ją zwrócić, po zjedzeniu choćby minimalnej ilości po dwóch-trzech dniach bardzo mocno pachną mi cebulą palce - nawet jeśli ręce nie miały z nią styczności. Tego samego roku dostawałam też pokrzywki na dłoniach po zjedzeniu brzoskwiń, czereśni, nektaryn. Problemów ze strony układu pokarmowego raczej nie zauważyłam. Stąd moje pytanie, czy powinnam pójść do alergologa i wykonać testy alergiczne, czy te bóle głowy mogą być wywołane składnikiem, który jem codziennie, a co do którego nie wiem, że mnie uczula?
napisał/a: piotrosiama 2014-09-29 17:22
A ja myślę, że powinno się zbadać te zatoki bo tylko przypuszczasz iż to nie one są przyczyną bólu - no chyba że robiłaś badania obrazowe wykluczające o czym nie piszesz. Reszta spraw to raczej gastrolog.
napisał/a: Anoj 2019-11-10 17:46
Zauważyłem u siebie podobne objawy. Czy odkryłaś przyczynę swoich dolegliwości?