boł głowy / serca - nietypowe objawy

napisał/a: dbit 2015-07-23 17:35
Witam,
mam 40 lat i od dwóch lat mam problem z głową, który to objawia się w dziwny sposób, poniżej w paru zdaniach przedstawię chronologicznie przebieg "choroby", pomoc jaką chcę uzyskać to informacja do jakiego lekarza jakiej specjalizacji mam się udać po poradę i ewentualnie jakie badania mam wykonać.
Zacznę od początku, zaczęło się jakieś dwa lata temu, prowadziłem aktywny tryb życia, tygodniowo biegałem około 5 razy po 6 - 11 km (10km przebiegałem bez zbytniego zmęczenia w czasie 55 minut), ale paliłem papierosy (niecała paczka dziennie), około 15 kg nadwagi, jedzenie raczej tłuste. Pewnego razu podczas biegu serce zaczęło dziwnie pracować. Przestraszylem się i rzuciłem palenie. Po około 2-3 miesiącach zacząłem mieć problemy z głową podczas biegu, czułem ucisk, tak jak bym miał założoną opaskę, która jest mocno ściśnięta. Biegałem coraz wolniej, aż po kolejnych 3 miesiącach ucisk był tak duzy, że przestałem wogóle biegać. Ucisk zaczął pojawiać się podczas wysiłku fizycznego, a w końcowej fazie podczas szybkiego marszu. W międzyczasie byłem u lekarzy, w celu zdiagnozowania problemu i tak krew, mocz ekg w porządku. Wizyta u neurologa - wszystko ok, diagnoza - stres, wizyta u kardiologa - ok, diagnoza - jak neurolog - na tle nerwowym. W międzyczasie zacząłem czytać co nie co i stwierdziłem, że być może to jakaś forma depresji itp. - i zacząłem palić. I nie uwierzycie, pomogło - ucisk w głowie ustąpił. Zacząłem nawet biegać, ale za to pojawiły się problemy z ciśnieniem i sercem. Jak są upały to wali tak, że nie mogę oddychać, czuję niepokój, nogi zaczynają się trzęśc itp. Paliłem z przerwami prawie dwa lata. Ostatnio miałem mocniejsze objawy jeżeli chodzi o serce. Byłem u lekarza, dostałem skierowanie na badania, lipidogram, mocz, ogólne krwi, cholesterol, trójglicerydy. Wszystko w normie, kardiolog mówiła, że takie wyniki rzadko widzi u zdrowych ludzi. Dodatkowo miałem podwyższone ciśnienie. 140-150/90-100 puls około 75 -85. Kardiolog oczywiście stwierdził, że oprócz ciśnienia wszystko ok. Więc znowu rzuciłem fajki. Ku mojej radości już po pierwszym dniu ciśnienie spoczynkowe 110-115/75-85, bóle serca i niepokój ustąpiły, natomiast znowu wrócił ucisk w głowie podczas wysiłku - wystarczy że przejdę około 500m szybkim krokiem ...
Podsumowując - jak palę to mam problem z sercem, jak rzucam palenie to mam problem z uciskiem w głowie. Jeden i drugi problem uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie, poruszam się jak 80 letni cżłowiek :(
Zauważyłem jeszcze, że po wypiciu nawet niewielkiej ilości mocniejszego alkoholu (np. koniak, wódka) ucisk w głowie podczas wysiłku znika, maleją też problemy z sercem i znika niepokój.
Boję się, że to jakiś guz/zator w głowie (papierosy i alkohol podnoszą ciśnienie, krew szybciej krąży i jest ok). Jakie badania mam wykonać i do lekarza jakiej specjalizacji się udać? co radzicie?
pozdrawiam