Ból głowy po prostowaniu przegrody nosowej

napisał/a: skatewujo 2013-11-01 08:54
Czy ból głowy jest możliwy po zabiegu prostowania przegrody nosowej? Zabieg miałem we Wtorek, wczoraj dostałem mocnej gorączki oraz strasznie boli mnie głowa w okolicach zatok - czy jest to objaw normalny, oraz jak można to zniwelować. Niestety lekarz badający mnie w dzień wypisu ze szpitala, nic nie mówił czy czymś nos smarować czy nie, jedynie za tydzień mam przyjechać na zdejmowanie szwów
napisał/a: kasia971 2013-11-01 11:44
Nie powinno być wysokiej gorączki i silnego bólu zatok po zabiegu. Czy przyjmowałeś antybiotyk przed zabiegiem? Jak dla mnie to powinieneś udać się do laryngologa np. na ostry dyżur laryngologiczny.
napisał/a: skatewujo 2013-11-01 16:32
żadnych antybiotyków nie brałem, fakt że byłem chory, ale to było 2 tygodnie przed operacją - najgorsze jest to że nie mogę zbić tej gorączki i teraz już wynosi 38,6
napisał/a: ~Anonymous 2013-11-01 17:16
Po zabiegu prostowania dostaje się antybiotyk. Nie smarujemy niczym nosa. Jaki lek brałeś na obniżenie i ile? Pozdrawiam.
napisał/a: kasia971 2013-11-01 18:53
skatewujo napisal(a):żadnych antybiotyków nie brałem, fakt że byłem chory, ale to było 2 tygodnie przed operacją - najgorsze jest to że nie mogę zbić tej gorączki i teraz już wynosi 38,6

Jak ja miałam zabieg prostowania przegrody i FESS jednocześnie, to miałam w szpitalu podawany antybiotyk przez cały tydzień przed operacją i przez 10 dni po operacji brałam antybiotyk w domu.

Wygląda na to, że wdało się jakieś zakażenie. Moim zdaniem szpital (lekarz) pozostawia wiele do życzenia, jeżeli nie podano Ci tam antybiotyku. Nie masz na co czekać, tylko jak najszybciej do lekarza, nawet internisty lub na ostry dyżur do szpitala.
napisał/a: skatewujo 2013-11-02 14:41
Byłem wczoraj na ostrym dyżurze laryngologicznym - lekarz na zbicie gorączki polecił Ibuprom lub lek jemu podobny, a na nos antybiotyl - augmentin. W nosie pojawiła się ropa i przez to pewnie pojawił się stan zapalny a wraz z nim gorączka. Co dziwne wczoraj po zażyciu antybiotyku i ibupromu gorączka spadła do 37 stopni, z samego rana miała 36.8 ale 3h później wynosiła znowu 38.6... obecnie jest 37.9, nie wiem skąd takie skoki temperatury
napisał/a: kasia971 2013-11-03 04:47
Po operacji też dostałam Augmentin, to dobry antybiotyk. Tylko wybierz do końca całą dawkę i nie zapomnij o probiotyku, na ochronę żołądka (dwie godziny przed lub po antybiotyku).