Ból głowy koło łuku brwiowego

napisał/a: marcin21592 2012-09-29 19:21
Witam. Od około miesiąca dokucza mi ból głowy w okolicy lewego łuku brwiowego (pod lewą skronią, na wysokości brwi, ból narasta przy uciskaniu tego miejsca). Promieniuje on do skroni, lewego policzka, czasem nawet wędruje do części potylicznej. Towarzyszy temu ciągłe zmęczenie i apatia. W ogóle czuję jakby lewa strony głowy była cięższa niż prawa. Z początku myślałem, że to kwestia źle dobranych okularów - ostatnia wizyta u okulisty wykazała dość silny astygmatyzm (cylindry rzędu -1,5-2), wcześniej nie miałem go w ogóle. Od około tygodnia chodzę w nowych okularach, jednak ból głowy i zmęczenie pozostały. Mam 20 lat, nie mam problemów z ciśnieniem, badanie krwi wykonałem miesiąc temu - wszystko w normie. Czy ktoś wie czym mogą być spowodowane takie dolegliwości? Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: wikam2 2012-09-29 19:27
Może w czasie oczekiwania na odp. się przyda :) :
[url_special=http://diagnostyka.wieszjak.polki.pl/plansze-diagnostyczne/280474,Bol-glowy.html:x2a0x6gq]http://diagnostyka.wieszjak.polki.pl/plansze-diagnostyczne/280474,Bol-glowy.html[/url_special:x2a0x6gq]
napisał/a: marcin21592 2012-09-30 21:35
Niestety, nie pomogło.
napisał/a: wikam2 2012-10-01 18:13
No to musisz się uzbroić w cierpliwość albo...poprosić o radę ekspertów :)
napisał/a: agnieszka_123 2012-10-03 20:51
wiesz co, najlepiej zgłoś się do lekarza... z głową nie ma żartów, wiem coś o tym, leczyłam sie neurologicznie... miałam ostatnio problemy z brzuchem, szukałam informacji w internecie... jedyne co znalazła a było warte uwagi i zaufania to chyba to: pogromcymitowmedycznych.pl
napisał/a: marcin21592 2012-11-25 22:17
Mijają już dwa miesiące od kiedy rozpocząłem ten temat, a objawy nie ustąpiły. Miałem robiony rezonans magnetyczny - wszystko w porządku. Neurolog stwierdził, że to może być migrena i przepisał Divascan i Flunarizinum, jednak biorę je od prawie dwóch miesięcy i nie pomagają. Być może ma to jakieś podłoże psychiczne, chodzę ciągle sfrustrowany i zmęczony, ale podejrzewam, że to przez ten ból głowy, nie odwrotnie. Nie wiem już co robić...
napisał/a: marcin21592 2013-01-23 13:21
No i temat dalej się ciągnie. Odstawiłem leki na migrenę i przez jakiś miesiąc objawy osłabły. Od paru dni jednak znów zaczęły się problemy, jednak nieco inne. Znów lewa strona głowy wydaje się cięższa od prawej, a do tego doszło dziwne uczucie w oczach, takie jakby drętwienie, cierpnięcie oraz zawroty głowy. Już naprawdę nie wiem co robić - rezonans w porządku, wyniki krwi również, gastrolog wykrył refluks żołądkowo-przełykowy, jednak stwierdził, że te objawy nie mogą mieć z tym związku. Cały czas chodzę rozbity, nie mogę się na niczym skupić. Bardziej wegetuję, niż żyję. Chyba pozostaje już tylko nerwica, jednak nie czuję się przygnębiony, zwłaszcza gdy trafia się dzień, gdy objawy są nieco słabsze. Właściwie to złe samopoczucie powoduje u mnie depresję.