Ból głowy i oczu

napisał/a: Aniaaa87 2014-03-27 22:26
Witam.

Mam taki oto problem.
Od dokładnie 5 tygodni boli mnie głowa i oczy. Zaczęło się od gorączki przez 3 dni i bólu oczu. Później gorączka minęła i został ból prawego oka, nie mogłam w ogóle ruszać okiem na boki,bo powodowało to ogromny ból i głowa w okolicy skroni, nad prawym okiem i na czubku bolała mnie okropnie. Całymi dniami tylko spałam i brałam leki przeciwbólowe, które tylko trochę pomagały. Nie miałam apetytu i pojawiały się zawroty głowy. Później doszedł ból nad uszami, na całe czoło, na tył głowy, potylicę, zaczęły mi się zatykać uszy i oko zaczęło dodatkowo boleć tak jakby od środka. Okulistka stwierdziła,że w oczach jest stan zapalny i jest to objaw jakiegoś stanu zapalnego gdzieś w organizmie, prawdopodobnie w zatokach. Wysłała mnie do laryngologa. Zlecił RTG zatok i powiedział,że lewa zatoka jest trochę opuchnięta ale nic tam nie zalega i poza tym jest wszystko dobrze. Przepisał encorton na 10 dni, ponieważ głowa i oko okropnie mnie bolały. Na szczęście po 3 dniach ból z potylicy i boków głowy minął, uszy przestały mi się zatykać ale został ból oka i głowy w okolicy skroni, czoła i nad uszami. Laryngolog i okulistka kazali zrobić rezonans, bo w oczach stan zapalny się powiększył i doszedł ból drugiego oka.W rezonansie wyszło, tylko, że w zakresie zachyłka zębodołowego lewej zatoki szczękowej obecność niewielkich polipowatych pogrubień śluzówki - zmiany zapalne. Laryngolog stwierdził,że tyle to nic ale zlecił jeszcze tomograf zatok na wszelki wypadek.
W tomografie wyszło tak:
W wykonanym badaniu TK uwidoczniono pogrubienie śluzówki do ok. 8mm w zakresie zachyłka zębodołowego w zatoce szczękowej lewej. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. W lewej zatoce szczękowej widoczna przegroda kostna.
Kompleksy ujściowo-przewodowe niedrożne.
Struktura kostna kości twarzoczaszki zachowana.

Ból głowy i potylicy wciąż codziennie parę razy się pojawia i codziennie muszę łyknąć tabletkę przeciwbólową. Oczy wciąż bolą przy poruszaniu i patrzeniu w boki, stan zapalny w nich utrzymuje się, dodatkowo kiedy patrzę w boki mam zawroty głowy. Uszy już mi się nie zatykają jednak nie raz czuje ból tak jakby w środku nich. Jestem rozdrażniona i drażnią mnie głośne dźwięki.
U laryngologa mam wizytę dopiero w środę,a u neurologa i okulistki w czwartek.

Dodam jeszcze,że nie mam przez cały ten czas kataru.

Czy ktoś może mi powiedzieć co mi wyszło w tym tomografie, jak to się leczy i czy to może dawać takie objawy jak ja mam ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
napisał/a: radek07 2014-03-27 22:41
Czy nos Ci się zatyka; jeśli tak, to która strona bardziej, lewa? Odczuwasz uczucie suchości w jamie nosowej?
napisał/a: Aniaaa87 2014-03-27 22:44
Nos mi się nie zatyka ale właśnie od paru dni bardzo mi się wysusza po lewej stronie. Mam też takie uczucie jak by nos w środku był ciaśniejszy zwłaszcza po lewej, chyba,że to z powodu wysuszenia.
napisał/a: radek07 2014-03-27 22:58
Masz wynik tomografii komputerowej na płycie?
napisał/a: Aniaaa87 2014-03-27 23:09
Tak, mam.
napisał/a: radek07 2014-03-28 09:35
Możesz wrzucić wynik tomografii na jakiś serwer, albo same screeny na to forum?
napisał/a: Aniaaa87 2014-03-28 10:20
Mogę wrzucić ale wszystkie ?
napisał/a: radek07 2014-03-28 10:22
Najlepiej wszystkie, od początku do końca.
napisał/a: Aniaaa87 2014-03-28 11:10
Tych zdjęć w sumie jest 183. Jak mam je tutaj wszystkie wrzucić ?
napisał/a: radek07 2014-03-28 12:05
Możesz wrzucić 3 zdjęcia do jednego postu; najlepiej jakbyś wrzuciła tomografie w całości na jakiś serwer.
napisał/a: Aniaaa87 2014-03-28 13:18
https://picasaweb.google.com/117452720030697643502/Tomograf260314r?authkey=Gv1sRgCJTlw_iJhOWBxwE
napisał/a: radek07 2014-03-28 14:10
Za objawy które u Ciebie występują najprawdopodobniej odpowiedzialne są zgrubienia błony śluzowej - stan zapalny, który może być wywołany bakteriami, wirusami, alergią itp. Robiłaś wymaz z nosa, lub testy alergiczne?
W jaki sposób/w jakich okolicznościach zaczął się problem; przeziębiłaś się, przesiadywałaś w zadymionym pomieszczeniu, palisz coś?
Jak czujesz się w tym momencie; jakie masz objawy odnośnie samego nosa?