Ból gardła

napisał/a: MIKELA 2014-08-02 05:41
Witam wszystkich :)
Mam na imie Mikela
Moj problem to ?? no wlasnie
OK 3 m temu bylam b przeziebiona ,mimo tego chodzilam do pracy ,choroba ustapila ( bralam leki ) jednak bol gardla pozostal do dzis ..Po miesiacu uznalam ze cos jest nie tak ,wiec poszlam do lekarza ..alergia ,drugi -lekki stan zapalny ,dostalam septolete plus ,i olej na suchy nos i gardlo
Niestety nic nie pomoglo ,mam wrazenie ze jest gorzej
Moje obajwy to czasem chrypka ,czasem bol gardla ,bol ucha ,czasem swedzenie uszu ,czasem jezyka ,od wczoraj plucie zotla wydzielina ( flegma ) z domieszka krwi :(
WYSTRASZYLAM SIE NIE NA ZARTY ..pojechalam na pogotowie ,stwierdzili ze mam w uchu jakos ciecz ( prawdopodobnie od infekcji gardla ) lecz gardla nie mam czerwonego ..wiec nic konkretnego mi nie powiedzili .
Nie mam goraczki , nie kaszle z wagi nie spadlam ,jem i mam apetyt ,nie mam nudnosci lub trudnosci przy polykaniu ..kilku lekarzy ogladalo moje gardlo ,moja szyje ,nic tam nie widza ( na oko ) wyniki z krwi mam dobre ,wymaz z gardla wynik dobry ( brak wirusa czy bakteri ) Doradzono mi zrobienia przeswietelnia ..u laryngologa bylam ..( jak pisalam ) nic nie widzi ) czytajac na interecie mozna dostac zawalu ...Starsznie sie martwie i dobjam najblizszych tym ze cos mi jest ..a nikt nie wie co ?? ps Dziekuje za odp ,serdecznie pozdrawiam :)
napisał/a: radek07 2014-08-02 09:32
W twoim nosie jest sucho czy mokro? - Miewasz katar? Czy twój nos się czasem zatyka?
Czujesz ściekanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła?
napisał/a: MIKELA 2014-08-02 09:36
W nosie mam sucho( nie mam kataru ) ,czasem czuje jak cos scieka mi po gardle po tylnej sciance ..dodam ze laryngolog stwierdzil lekko krzywa przegrode nosowa ( co bylo dla mnie zaskoczeniem ) gdyz nigdy mi nikt o tym nie powiedzial a jestem ok 40 .( nie pale ,nie pje )
napisał/a: radek07 2014-08-02 09:48
Zrobiłaś to prześwietlenie o którym wspominałaś?
W jakim otoczeniu przebywasz? Nie twierdzisz, że coś może Cie uczulać?
Jaką pracę wykonujesz? Masz styczność z jakimiś chemikaliami?
Zmieniłaś miejsce zamieszkania?
Chodzisz na basen?
napisał/a: MIKELA 2014-08-02 09:59
Wiec tak :
Ostatnio pracowalam w nowym otoczeniu w cateringu ( zastepstwo ) ,gdzie musialam dosc czesto zmieniac pomieszczenie np z chlodni na ciepla sale .Pracuja przy zywnosci ( gotowanie ) na basen nie chodze ) czesto chodzilam na fitnes ( jednak bez zadnych kapieli )TYLKO TRENING ,Mam b duza stycznosc z ludzmi .Usg nie robilam gdyz nikt mnie nie chcial na nie skierowac ( od pon bede prosic o nie ponownie ) ps nie mam pojecia czy moze mnie cos uczulac ,nigdy nie mialam z tym problemu .
napisał/a: radek07 2014-08-02 10:11
MIKELA napisal(a):Pracuja przy zywnosci ( gotowanie )

Masz styczność z dużą ilością pary wodnej? W pomieszczeniu w którym przebywasz są zmywarki?
Czy problem rozpoczął się w momencie zmiany otoczenia?
napisał/a: MIKELA 2014-08-02 10:18
nie ma zmywarek ..ja pracuje na sali gdzie sie przygotowywuje posilki -cieple ,zimne ,desery itp .Teraz mialam urlop 4 tyg i objawy byly caly czas a nawet sie nasilily ( mam na mysli ta zolta ciecz z krwi ,krwi co prawa nie jest duzo i ok 3 spluniecia ..ale obecnos jej przerazila mnie )
napisał/a: MIKELA 2014-08-02 10:55
MIKELA napisal(a):nie ma zmywarek ..ja pracuje na sali gdzie sie przygotowywuje posilki -cieple ,zimne ,desery itp .Teraz mialam urlop 4 tyg i objawy byly caly czas a nawet sie nasilily ( mam na mysli ta zolta ciecz z krwi ,krwi co prawa nie jest duzo i ok 3 spluniecia ..ale obecnos jej przerazila mnie )
Ponadto jest tylko rano ( tak jakby zbierala sie w nocy ) w ciagu dnia nie ma wogole zoltej cieczy i krwi ..tylko biala mleczna slicza
napisał/a: radek07 2014-08-02 11:33
Ilu dokładnie lekarzy widziało twoje gardło i nos od środka?
Odczuwasz pieczenie na samym początku jamy nosowej (nos) lub na końcu jamy nosowej w okolicach nosogardła?
Masz coś w rodzaju opuchlizny twarzy?
napisał/a: MIKELA 2014-08-02 11:49
nie mam opuchlizny twarzy nie mam pieczenia (duzego ) ..czasem lekkie , czasem odczuwam jak bym miala lekkie zimno na dekoldzie od srodka ps bylam u 3 lekarzy ogolnych ,1 laryngologa i ten nic nie stwierdzil powaznego bylo to 7 dni temu .nie mialam wtedy tego rannej dolegliwosci o poz mu powiedzialam ..ogladal ,uszy ,nos i gardlo ...Ostatni lekarz ktory mnie ogladal 1 dzien temu powiedzial ze nie wie co mi jest :(
napisał/a: radek07 2014-08-02 12:21
Radziłbym iść do jeszcze jednego laryngologa; najlepiej do takiego który posiada endoskop. Powinno się sprawdzić gardło jeszcze raz, migdałki i jamę nosową zwłaszcza w okolicach nosogardła; do tego zrobić wymaz z nosa.
Na dzień dzisiejszy proponowałbym płukanie nosa środkiem o nazwie 'MARIMER' i może jakieś tabletki na alergie.

Jeśli lekarz laryngolog nic nie stwierdzi i w wymazie nie wyjdzie nic szczególnego a objawy nie ustąpią proponowałbym zrobić tomografie komputerową; rtg jest mało precyzyjne pod względem badania zatok i jamy nosowej.

P.S. Czy wynik krwi pod względem CRP i OB wyszedł prawidłowy?
napisał/a: MIKELA 2014-08-02 12:30
tak wynik mialam b dobry ( robiony ok 1 m temu ) ..zdecydowalam ze jutro jade do Pl i zalatwiam juz laryngologa ( telfonicznie ) na pon (zarwe niestety wszystkie sprawy u siebie ) ale zdrowie najwazniejsze !! serdecznie dziekuje za fachowa podpowiedz ! :) wkoncu konkretna osoba !!!!