Ból gardla u 3 latka

napisał/a: joannat2 2010-01-26 10:56
Mam pytanie co stosować na gardło u 3 latka.
Ma katar (lekki) i zaczerwienione gardlo, temperatury nie ma.
Na gardle ma taki lekki nalot jakby ropny, stosuję tantum verde.
Co mogłabym jeszcze mu podać?
napisał/a: zuza7625 2010-01-26 11:10
Witam:)
Nic nie przychodzi mi do głowy po za herbatka z lipy. Mysle, ze dziecko jest za małe na leczenie sposobami domowymi. Jesli bedzie trwało ponad 3 dni lepiej isc do lekarza, moze mleko z miodem jesli lubi :)
napisał/a: beta32 2010-01-26 12:20
Tak co racja to racja lepiej jak obejrzy gardło lekarz. Jednak mojej córce podawałam z zalecenia pediatry gdy była mała Hascosept w aerozolu do stosowania w jamie ustnej:)pozdrawiam...
napisał/a: ane7 2010-01-26 19:40
joannat2 napisal(a):Mam pytanie co stosować na gardło u 3 latka.
Ma katar (lekki) i zaczerwienione gardlo, temperatury nie ma.
Na gardle ma taki lekki nalot jakby ropny, stosuję tantum verde.
Co mogłabym jeszcze mu podać?

Od kiedy go to gardło boli? Jeżeli jest ropny nalot to może zaczyna się angina.
napisał/a: Agusia1982 2010-01-26 20:15
ane tez tak sobie właśnie pomyślałam,że ropny nalot może zwiastować angine więc leć do lekarza bo u maluchów nie ma żartów..nie ma na co czekać lepiej żeby lekarka zobaczyła do tego gardełka.
Na gardełko bardzo dobry jest syropek prawoślazowy i można maluchom podawać...ewentualnie Rubital z malinami.
Hascosept jest bardzo dobry stosowałam u małej nie raz.
napisał/a: zuza7625 2010-01-26 21:17
A ja juz nie wierze w te syropki prawoslazowe i inne bez recepty u malych dzieci. Ja stosowałam nie raz przy 3-ce dzieci i zawsze konczyło sie i tak antybiotykiem u lekarza. Wiec tak jak wczesniej pisałam jesli jest do 3 dni to mozna podawac wszystko co jest stosowne bez recepty ale jesli wiecej nic tylko lekarz pomoze.
napisał/a: joannat2 2010-01-26 21:56
Gardło ma od piatku.
podeszlam do pediatry bez malego i kazała mi wacikiem z woda utleniona przetrzec migdały i zobaczyc czy nie zginie, stwierdzila ze moze to byc złuszczona resztka jedzenia.Angina nie pasuje bo nie ma temperatury. Miałam w domu lipomal dałam mu łyżeczke na noc. Zobacze co bedzie jutro najwyzej podjade.
napisał/a: ane7 2010-01-26 22:08
To może faktycznie nie angina do tego czasu już dobrze by sie rozwinęła z wysoką temp.
Nie napisałaś tez czy boli go gardło.
napisał/a: joannat2 2010-01-26 22:21
Nie skarży się na ból, ale po sposobie w jaki pije to wydaje mi się że go musi drażnić.
napisał/a: ane7 2010-01-26 22:36
To zrób tak jak mówiła Ci dr. i zobaczysz czy jest poprawa.
napisał/a: beta32 2010-01-27 08:38
Napisz proszę jak dzisiaj synek sie czuje . Może dobrze by było zastosować napar z szałwi, jest to zioło bezpieczne. Starsi stosują do plukania gardła, moze ten wacik mogłabyś maczać i przecierać .......
napisał/a: joannat2 2010-01-28 08:10
Mały czuje się dobrze na nic się nie skarży. Podaję mu lipomal 3x1 po 5 ml i stosuję tantum verde.
Myślę że wychodzi z tego.