Bol gardla tylko w domu.

napisał/a: Taks 2014-09-14 20:22
Witam,
Gdy tylko wracam do domu i siedze w swoim pokoju gdzie znajduje sie lozko, zaczyna mnie lekko bolec gardlo. Pogarsza sie gdy klade sie w lozku nie wazne o ktorej porze... Czasami gdy siedze w pokoju mam wrazenie ze cos mi scieka caly czas gardlem w dol.. Takie troche flegmowate... (Mam dosyc niedrozne przegrody nosowe, wiec glownie oddycham ustami, a katar mam tylko w trakcie przeziebienia..) Odkurzanie i sprzatanie pokoju troche pomaga ale z czasem wszystko wraca.. Wszystko zaczelo sie dopiero tego lata i trwa 2-3 miesiace.

Nie za bardzo wiem co mam zrobic - czasami tez mam lekki slinotok spod jezyka (glownie gdy duzo pije...)


Pozdrawiam
napisał/a: Metka 2014-09-14 21:40
A czy te objawy nie nasilają się np w czasie sprzątania?
Pojawiają się gdy przebywasz w tym jednym pokoju czy w jakimkolwiek pomieszczeniu?
Może to być jakaś alergia na roztocza czy pleśnie. Robiłeś kiedyś testy? Próbowałeś leków przeciwalergicznych.?
napisał/a: Taks 2014-09-14 21:46
moj pokoj glownie. czasami nasila sie gdy sprzatam. Czy sa jakies testy na alergie na roztocza/plesn??


Probuje cos na bazie loradyny ale za bardzo nie pomaga..


Wydaje mi sie ze to moga byc roztocza albo kurz? Nie widze w pokoju plesni..
napisał/a: Metka 2014-09-14 21:58
Pleśń może być np w ziemii (jeśli masz np kwiatki w doniczce w pokoju)
Mozna zrobić testy skórne, ale skierowanie daje alergolog. Są też testy z krwi, koszt ok 30 zł za jeden alergen.
Jak długo bieezesz ta loratadyne?
napisał/a: Taks 2014-09-14 22:00
2-3dni.... jest cos czym moglbym potraktowac pokoj zeby zabic wszystkie roztocza?
napisał/a: Metka 2014-09-14 22:18
Leki przeciwalergiczne nie działają natychmiast, trzeba je pobrać przez jakiś czas, by odczuć efekt...
Roztoczy nie da się pozbyć, jedyne co mozna zrobić to utrzymywać pomieszczenie w czystości i nie trzymać dla ozdoby zbieraczy kurzu typu książki itd
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-09-15 07:58
Skoro objawy masz tylko w danych pomieszczeniu, to w nim szukaj przyczyny.