Ból gardła i nosa, krew w ślinie i efekt klejącej śliny

napisał/a: MateuszSeus 2016-03-15 19:51
Witam, mam na imię Mateusz i mam 20 lat. Od roku leczę się u alergologa i laryngologa. Oczywiście, miałem wykonane testy alergologiczne, które wskazały uczulenie na trawy i zboża (aktualnie się na nie odczulam), drzewa, kurz, sierść kota i kilka innych. Od jakichś 2 lat, ciągle czuję ból w gardle i nosie, dodatkowo mam klejącą wydzielinę w gardle, która tak jakby skleja mi struny głosowe, przez co jak dłuższy czas nic nie mówię, to brzmię jak piskliwa baba. Dłuższe mówienie też nie wchodzi w grę, a o śpiewaniu, co w dzieciństwie było moją pasją już nawet nie wspomnę. Codziennie rano w ślinie mam krew, dodatkowo zawsze mam zatkany nos - dopiero po przepłukaniu zatok robi się lepiej.

Wracając do laryngologa, na początku przepisał mi Augmentin, po którym wylądowałem w szpitalu - uczulenie na beta-laktany. Potem lekarz pobrał wymaz z gardła, który stwierdził paciorkowca ropnego (Streptococcus pyogenes), na którego dostałem Dalacin C. W okresie brania tych tabletek, zniknęła jedynie klejąca wydzielina w gardle, jednak bóle pozostały. Po kolejnej wizycie laryngolog przepisał mi Rinopandeine, po której bardzo mocno szczypał mnie nos i ból ustępował. Następnie otrzymałem Rhinazin i Sulfarinol oraz FixSin do płukania zatok. Tutaj chyba warto wspomnieć, że po płukaniu zatok zawsze wypłukuje mi dużo (nie wiem jak to nazwać) cząstek krwi i dzięki temu nie ma jej w ślinie, dodatkowo znika efekt zatkanego nosa na cały dzień. W piątek byłem na kolejnej wizycie, powiedziałem o wszystkim lekarzowi, że tak jak było, to wszystkie problemy pozostały. Doktor stwierdził, że w takim razie muszę się dalej odczulać, bo wina ewidentnie leży po stronie alergologicznej i on nie jest wstanie nic już z tym zrobić.

Nie powiem, bardzo mnie to zmartwiło, tym bardziej, że odczulanie trwa bardzo długo. Aktualnie ciągle czuję objawy, które wypisałem powyżej. Alergolog przepisał mi jedynie Xyzal i kazał się dalej odczulać.

Poniżej zamieszczę zdjęcie, które przed chwilą zrobiłem, może coś da, bo dla mnie wygląda dziwnie to gardło.

http://i.imgur.com/zI2Ci8y.jpg

Jest jakaś szansa na wyleczenie tego, czy na prawdę muszę czekać do końca odczulania? I czy daje mi to gwarancję? A może chodzę do dziwnych lekarzy i trzeba ich zmienić? Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
napisał/a: Kamilxxx_007 2016-03-15 21:35
Wygląda na infekcję wirusową...ale jaką to będziesz musiał udać się do dobrego laryngologa lub lekarza zakaznika.
Pozdrawiam
napisał/a: radek07 2016-03-16 10:04
Żaden lekarz nie powiedział, ze możesz mieć przerośnięte małżowiny?
Czujesz spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła?
Warto by było wykonać tomografię komputerową.
napisał/a: MateuszSeus 2016-03-16 18:24
Kamilxxx_007 napisal(a):Wygląda na infekcję wirusową...ale jaką to będziesz musiał udać się do dobrego laryngologa lub lekarza zakaznika.
Pozdrawiam


Czyli wychodzi na to, że muszę zmienić laryngologa. :/

radek07 napisal(a):Żaden lekarz nie powiedział, ze możesz mieć przerośnięte małżowiny?
Czujesz spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła?
Warto by było wykonać tomografię komputerową.


Tak jak napisałem powyżej, każdy zgania winę na liczne alergie i nic więcej. Owszem czuję, że ta klejąca ślina spływa mi po tylnej ściance, a następnie zatrzymuje się i zbiera, po tym muszę napić się wody, albo odchrząknąć.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-03-18 08:32
Do poczytania o tym jak nawilżać śluzówkę nosa.

[url_special=http://uklad-oddechowy.wieszjak.polki.pl/przesuszona-sluzowka-nosa-przy-ogrzewaniu-jak-ja-nawilzac,zaburzenia-oddychania-artykul,10415656.html:38jpmehp]http://uklad-oddechowy.wieszjak.polki.pl/przesuszona-sluzowka-nosa-przy-ogrzewaniu-jak-ja-nawilzac,zaburzenia-oddychania-artykul,10415656.html[/url_special:38jpmehp]
napisał/a: MateuszSeus 2016-03-25 09:32
Witam ponownie, wczoraj udało mi się dostać do kolejnego laryngologa. Stwierdził On, że z moim gardłem jest wszytko w porządku. Jednak w nosie widać całą masę strupów, zlecił badanie krwi i przepisał Mucofluid. Czym mogą być spowodowane te strupki?