ból gałek ocznych

napisał/a: bellciak 2008-11-06 22:31
Gdy wrocialm ze szkoly, zaczely mnie strasznie bolec oczy. Wydawalo mi sie ze porpsrostu zapadaja mi sie oczy, ze cos naciska od zewnatrz na galke a tym samym na nerw. Robilam sobie kompresy z herbaty nie dalo one za wiele. Gyd juz lezalam w lozku, zaczela mi dretwiec prawa strona ciala, w tym takze twarz. Spuchla mi ta czesc twarzy przy oku.
Cisnienie mi wzrostlo do 160/90, wiec mama wezwala pogotowie. Dyspozytorka bez wahania wypuscila karetke i dala kilka rady, jak zmniejszyc mrowienie po prawej stronie ciala. Zostalam przywieziona na oddzial neurologiczny. Dostalam plyn Meyera i Ketonal w zastrzyku, krecilo mi sie w glowie, ale neurolog stwierdzil, ze nie ma podstaw zebym zostala na oddziale.
Dzisiaj mialam isc do rodzinnego lekarza, do neurologa i do innych lekarzy, ktorych poleci moj lekarz rodzinny. Poszlam najpierw do neurologa, mialam problem z zacisnieciem powiek, lekarz glownie stwierdzil nerwice, chociaz zaniepokoila go sztywnosc karku. Nastepnie poszlam do okulisty. Pani lekarz miala duzo prblemu z wkropleniem mi do oka kropli, oko mnie dosyc bolalo, po za tym jak inni lekarze stwierdzili mam nadwrazliwa galke oczna (w oku, ktore widzi dosyc dobrze, drugie oko ktore prawie nie bolalo widzi dosyc zle). Oczy zaczely mnie strasznie szczypac, tak jakbym miala w nich piane mydlana. Po ok 10 sek. przeszlo mi. Badanie dna oka nic nie wykazalo, jedynie lekarka zalecila mi noszenie moich okularow na stale, ale oczy jeszcze szczypia do tej pory.

Zostaly mi jeszcze badania krwii, moczu i kalu oraz rezonans magnetyczny. To co mi sie przydarzylo bylo nie mile i troche nie wierze ze az tak moglam sie zestresowac... nie wiem czy to moze miec zwiazek z oczami czy bardziej z objawami neurologicznymi. Boli mnie czesto glowa, mam zawroty glowy, ale jestem dosyc sprawna neurologicznie ;p.
Martwie sie o oczy bo czuje dyskomfort tego, ze doslownie jej mam m.in pieczenie, odczywanie, ze one sa w oczodolach i napieraja na cos (nie mam wysokiego cisnienia w oku). Moge tylko powiedziec tyle ze nie nosilam okularow przez cale zycie, a te ktore mam 1,5 i 3 dioptrii mialy byc jedynie do czytania... czy to moze miec zwiazek z wada wzroku?
Prosze o pomoc :(