ból gałek ocznych przy mocniejszym dotyku

napisał/a: bellciak 2008-12-09 21:53
J.w. Ostatnio gdy bylam u neurologa i okulisty, lekarze kazali mi zamkac oczy i naciskali opuszkami palcow na galki oczne. Za kazdym raze czulam tpy bol, ale zaden lekarz nie powiedzial co to moze byc. Strasznie sie dziwili i ciagle to sprawdzali.

Czy to jest cos powaznego? Czemu akuart wybrali taki sposob badania. musze powiedziec ze wczesniej bolaly mnie oczy mialam opuchlizne i ostre zapalenie spojowek...
Strasznie dziwna sytuacja... czy tp moze byc sensoryzm? ale z drugiej strony np. nie mam swiatlostretu

Dziekuje za odpowiedz :)
napisał/a: milka761 2009-01-01 12:51
a jak mocny to jest bol? miala pani mierzone cisnienie w galce ocznej? mnie czasami pobolewaja oczodoly ale nie wiem czy to nie od zatok bo czesto mam zapchany nos
napisał/a: bellciak 2009-01-02 14:54
Bol nie jest mocny, to jest bardxziej takie zamroczenie, zawrot glowy...
Mialam badanie dna oka i wszystko bylo w porzadku
napisał/a: milka761 2009-01-02 16:06
jak miala pani badane dno oka to pewnie wszystko jest w porzadku a galki oczne sa u pani twarde czy miekkie przy dotyku?
napisał/a: bellciak 2009-01-07 21:55
Nigdy wczesniej nie zwacalam uwagi na to czy mam twarde galki, ale wydaje mi sie ze sa dosyc twarde, chociaz w sumie nie wiem jakie powinny byc, moze akurat sa odpowiedniej twardosci :) ciezko mi to stwierdzic :)