Ból dziąsła

napisał/a: baca 2008-06-20 15:17
Boli mnie dziąsło zwłaszcza przy szczotkowaniu, nad trójka u góry, jest w tym miejscu zaczerwienione, po szczotkowaniu widac nawet jakby było leciutko rozcięte, co to może być? jak to wyleczy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-20 23:00
Kup sobie szałwię i płukaj nią usta powinno pomóc.
napisał/a: Wenus7 2008-08-08 15:15
baca napisal(a):Boli mnie dziąsło zwłaszcza przy szczotkowaniu, nad trójka u góry, jest w tym miejscu zaczerwienione, po szczotkowaniu widac nawet jakby było leciutko rozcięte, co to może być? jak to wyleczy?

Być może masz stan zapalny dziąseł, albo za mocno szczotkujesz zeby. Najlepsze są szczoteczki miękkie, chociaż z doświadczenia wiem, że większość uwielbia szorowanie do bólu i do tego niejednokrotnie silnie działającymi pastami wybielającymi.
Aha, jest jescze jedna opcja- może psuje Ci się ząb od środka - wtedy własnie dziąsła mogą puchnąć i zbiera się w nich ropa.
Jesli wspomniana przez dijafa szałwia nie poskutkuje - wybierz sie do specjalisty
pozdrawiam
napisał/a: DobryDent 2008-08-15 11:38
Możliwości:
1. zła metoda szczotkowania uszkadza mechanicznie dziąsło
2. ropień od chorego zęba
3. brak higieny, papierosy itp
4. próchnica
5. setki innych powodów

Idź do stomatologa, płukanie szałwią nic nie da, szczoteczka powinna być średniej twardości bo miękkie źle czyszczą i nadają się tylko do ostrych rozległych stanów zapalnych i do czyszczenia protez

Wszystko jest do wyleczenia, nie ma takiej możliwości by coś bolało a stomatolog nie może temu zaradzić
napisał/a: anymal 2011-05-26 18:59
Witam !
Odkopuje temat po latach gdyz nie widze sensu zakladania nowego majac dokladnie ten sam problem.
Dziaslo boli przy szczotkowaniu czasem rowniez bez zadnego powodu. Widac na nim jakby rozciecie i zaczerwienienie. Borykam sie z tym juz od 2 lat . Dwie rozne dentystki wyeliminowaly zeby jako bezposredni powod dolegliwosci. Periodontolog rowniez rozklada rece nie ma zadnego torbiela ani uszkodzen kosci. Bol jest miedzy gornymi zebami 6 i 7. Jezeli autor tematu zaglada czasem na to forum to bardzo prosze o odpowiedz jak on sobie z tym poradzil bo w moim przypadku zadnego typowego leki na to nie pomagaja :(
napisał/a: Neve76 2011-05-28 12:16
Miała podobną przypadłość i okazało się że to przetoka. Nie masz niesmaku w buzi? Może być to spowodowane sączącą się ropą z "zapalonego" dziąsła.