Ból dziąsła - ocena zdjęcia.

napisał/a: Mistyk 2015-11-28 01:05
Witam,

Od dłuższego czasu mam problem z dziąsłami. Podczas gryzienia pokarmu strasznie zaczynają boleć mnie dziąsła, zwłaszcza dziąsło pomiędzy górną szóstką i piątką(lewa strona) robi się "spuchnięte", po prostu robi się mały "bąbel", dziąsło jest nieco "pofałdowane". Podobnie ma się rzecz z dziąsłem pomiędzy piątką, a szóstką na dole po prawej stronie. W tych miejscach zauważam zmiany, ale podczas jedzenia boli praktycznie wszędzie. Mam wrażenie, że zęby wbijają mi się w dziąsła, nie mogę gryźć. Wszystko zaczęło się jakiś miesiąc temu, ale to tylko na chwile podczas jedzenie i boł był nieznaczny, szybko przechodził, z czasem ból dziąseł zaczął narastać oraz czas bólu już po jedzeniu nawet. Obecnie jest tak, że na dwa, trzy dni się uspokoi, a potem podczas, któregoś posiłku, zaczynam odczuwać problem z dziąsłami i może to się utrzymywać przez kilka dni. Smarowałem żelem sachol i płukałem płynem meridol, ale to na nic się zdawało. Obecnie myje zęby maścią ajona i płukanką dentosept i jest jakaś poprawa, ale nie wiem na jak długo. Wykonałem dziś zdjęcia uzębienia, chciałem prosić o ocenę, interpretację o ile to możliwe, bo wizytę u dentystki mam pod koniec tyg. Przepraszam za jakość zdjęć. Czy z tego zdjęcia można wyciągnąć jakieś informacje ? Bo naprawdę nie wiem, jakie kroki podjąć, aby sobie pomóc.