Ból dużego palca

napisał/a: Omgs 2009-04-06 00:06
Witam,
piszę ten temat ponieważ troche sie martwie...
Od kilku lat gram w piłkę jako bramkarz. I od kilku miesięcy może nawet od pół roku boli mnie duży palce u nogi . Miałem go wielokrotnie wybijanego, czasem deptanego. Nigdy nie był złamany czy coś w tym rodzaju. Zawsze po wybiciu wszystko wracało do normy ale od pewnego czasu zaczął towarzyszyć mi przy tym ból z lewej strony palca od spodu tam gdzie jest takie "wybrzuszenie" . Boli kiedy staje na palcu a zarazem kiedy nic z nim nie robie .... nie jest to ból ciągły... raz boli raz nie boli nawet jak na nim staje.... na początku myślałem że to skutki wybicia bo ciągle mam go wybitego, że może jeszcze nie "pozbierał" się po poprzednim wybiciu, ale chyba tak nie jest skoro boli nawet kiedy nie jest wybity i powinno wszystko być ok....
Po poszukiwaniach przez google nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie co to może być .... domyślam się że to przez urazy ale chciał bym usłyszeć najpierw opinię kogoś kto się na tym zna, w najbliższym czasie idę do lekarza z tym...
Dodam że mam 16 lat
napisał/a: dimedicus 2009-04-06 08:03
Objaw wskazuje na uraz dużego palca i wystąpienie stanu zapalnego ,jest konieczne wykonanie rtg lub usg palca stopy.Na dziś można zastosować żel Fastum lub Ibum.
napisał/a: Omgs 2009-04-06 15:04
A czy to możliwe że ten stan zapalny utrzymuje się tak długi czas?
Stosuje Dip Rilif i pomaga ale nie skutkuje na dłuższą metę ....
I czy możliwe jest iż jest to stan zapalny, bo trochę dziwnie to występuje.... jednego dnia boli drugiego dnia tylko lekko czuje ten palec jak chodzę a innego zaś w ogóle nie boli ....


Edit: I czy możliwa jest ostrożna gra z takim palcem? mówie tu o jak najmniejszym wykorzystaniu prawej stopy < kopanie piłki lewą et cetera> ?

Z góry dziękuję za pomoc :)
napisał/a: dimedicus 2009-04-06 15:19
Nie wiem co się dzieje,bez badania nie można ocenić,również może być coś z paznokciem,może grzybica,czy palec jest gdzieś zaczerwieniony(kolor odbiega od normy)jak u Ciebie z obuwiem,czy palec nie jest za bardzo uciskany.Jeśli jest to uraz wew.należy palec oszczędzać,jeśli zew to inne leczenie.
napisał/a: Omgs 2009-04-06 15:24
Z obuwiem dobrze, buty nigdzie nie uciskają bo w przeciwnym wypadku nie był bym w stanie grać. Uraz zewnętrzny raczej wykluczam bo ból jest jak by w środku i czasem lekko się "rozprzestrzenia". Palec nie jest nigdzie zaczerwieniony, kolor nigdzie nie odbiega od normy
napisał/a: dimedicus 2009-04-06 15:53
Należy wykonać rtg.
napisał/a: zetucinska 2009-04-09 13:10
kolego- ja nie wykluczam np. krwiaka jaki mogl się pojawic po ostatnim wypadku na boisku. Często jest tak, ze przy jakis wybiciach, obiciach itp… pojawia się krwiak, który puchnie i od nieustannego ucisku wszystko na s boli. Rtg będzie najlepsze. Trzymam kciuki za najbliższy mecz
napisał/a: Etherlords 2009-05-24 13:02
Witam serdecznie.

Mam podobny problem. Jestem piłkarzem , mam 19 lat. Na meczu jakies 3 tyg temu złapałem kontuzję związaną z dużym palcem lewej stopy. Boli mnie jak zginam Go do wewnątrz , czyli w moją stronę. Ból jest dość mocny , wtedy się nasila i nie mogę kontynuować gry. Chodzę obecnie na lasery i ultradźwięki ale poprawy nie widzę. Nie wiem co to może być i już dostaje w głowe..:( Miałem zrobione RTG i podobno wszystko dobrze , lecz ból jest i nie mogę grać dalej w piłkę. Co byście poradzili ? Nie mam zielonego pojęcia co już robić aby bylo lepiej. Stosowalem maść IBUM i Naproxen ale nic nie pomagają. Teraz stosuję KETO-SPRAY i również nic nie daje. A muszę jak najszybciej to wyleczyć i wrócić do sportu.

Każda pomoc będzie przydatna. Proszę o odzew. W razie czego - moje gg 5613960.

PROSZĘ O POMOC. POZDRAWIAM !