Ból, drętwienie uda

napisał/a: goocha1 2013-10-04 23:18
Witam..
mam nadzieje, że temat umieszczony w dobrym wątku.
A więc tak mam 22 lata, studiuje, czyli jako tako siedzącego trybu życia nie prowadzę.
Od kilku dni zmagam się z drętwieniem, bólem prawego uda od zewnętrznej jego strony. Niekiedy ból się nasila, czuje wtedy dość wyraźne mrowienie, a nawet tak jakby mnie to udo "parzyło". Przeraża mnie fakt, że nie mam takie czucia na prawym udzie jak na lewym, z którym jest wszystko ok. Dzisiaj zauważyłam jeszcze opuchliznę nad kolanem od zewnętrznej strony uda, tak jakby się tam coś zbierało czy coś..Ogólnie to zdrętwiałe udo po prostu mi tak jakby "przeszkadza", nie jest miło funkcjonować z "czymś takim"..Dodam, że nie ma żadnych używek u mnie, prócz okolicznościowego wypicia alkoholu, poza tym niczym się nie "truję"
Troche jestem wystraszona bo nie wiem co to może być, do lekarza ide po weekendzie, może czegoś się dowiem. Ale jestem ciekawa czy ktoś może zmagał się z czymś podobnym?
napisał/a: kordian1 2013-10-05 21:01
Takie bóle mogą pochodzić od zmian w kręgosłupie L-S, typu dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe itp. Proponuję wykonać co najmniej RTG lub rezonans tego odcinka kręgosłupa a w międzyczasie znaleźć dobrego fizjoterapeutę który przeprowadzi badanie i testy funkcjonalne i dobierze odpowiednie ćwiczenia do samodzielnego wykonywania.