Ból całej lewej nogi, w lipcu mam wesele - pomóżcie :(

napisał/a: carmen5 2008-02-08 21:41
Witam, mam 23 lata, rok temu zaczął mnie boleć 2 palec lewej stopy, na początku czułam mrowienie, drętwienie i ból..... pojawiał sie on podczas chodzenia ( cały 2 palec stopy lewej zaczynał boleć aż musiałam stawać na chwilę i podnosci stopę, jednak gdy tylko kładłam ją spowrotem na ziemi czułam ten ból, ciezko było wracać do domu - ból jakby związany jest z polozeniem stopy na podłodze) przechodziłam tak kilka miesiecy, bagatelizując problem.
Jednak w koncu wybrałam się do lekarza. Na początku Pani doktor wyśmiała mnie, że przychodzę do niej z bolącym palcem, w koncu dała mi skierowanie na Rtg stopy lewej( które nie wykazało żadnych zmian).
W niedługim czasie zaczeło mnie boleć lewe biodro, tak jakby po zewnętrznej stronie posladka, ale czułam dokladnie, że to w miejscu stawu biodrowego. Bol rozciągał się od biodra poprzez udo ( zewnętrzna strona tylko) i łydkę ( również zewnetrzna strona) no i nadal towarzyszy mi ból palca podczas chodzenia jak i dykomfort z tego powodu bez chodzenia głównie jakbym inaczej go odczuwała niż pozostałe palce.
Znowu udałam się do lekarza, Pani doktor zdziwiona, ze boli mnie cała noga, stwierdziła, że ewentualnie zrobimy Rtg stawu biodrowego...... na zdjeciu wyszło nieco zmniejszona szpara stawowa w odcinku górno-bocznym.

Nie mogę siedzieć, bo czuje dyskomfort w tej jednej nodze, zaczyna mi drętwieć, boli mnie pośladek,i co minute zmieniam pozycje ( a ciezko usiedziec 2 godziny bez przerwy na zajeciach) czesto nie oge zasnac, czuje dyskomfort w calej nodze, nie moge sie polozyc na tej nodze bo od razu mi jakby dretwieje, jest zupelnie inna od prawej, ...nie mogę chodzic normalnie, nie wspominając o tańcu - w lipcu mam wesele, a czuje sie fatalnie, jestem zrozpaczona, bo pani doktor mnie olewa, na pierwszym spotkaniu mnie wysmiala i nie mogłam doprosic sie badan, chciałabym sie wybrac do dobrego specjalisty, ale nie wiem do kogo, jakie potrzebne badania nalezaloby zrobic..... co moze byc przyczyna tych bólów..... jedyne co moge dodać to to, że zauważyłam że od noszenia torebki na prawym ramieniu, ze mam je niżej od lewego raminia, myslałam ze to zmiany w kregosłupie tak promieniują, ale niestety nie dostałam skierowania na Rtg, pani doktor nie widzi potrzeby, a miewam bole lędzwi i kregosłupa szyjnego, jednak staram sie od kilku miesiecy utrzymywac prawidlowa postawe i nosic torebke na lewym ramieniu. Mowiłam o tym wszytskim pani doktor, ale ona chyba mnie nie słucha, duzo razy musze do niej przychodzic zeby wreszcie dala na cos skierowanie, a przeciez liczy sie czas w leczeniu :( smutno mi, bardzo.....

Co oznacza zwężona szpara stawowa ( w odcinku górno-bocznym) może stąd te bole po zewnetrznej stronie biodra uda i łydki ?

Pozdrawiam serdecznie
Carmen
napisał/a: Teodor M 2008-02-08 22:30
No to jest jakaś koszmarna baba z tej doktorki :) Po pierwsze trzeba zmienić lekarza. A ten nowy na pewno da bez problemu skierowania do ortopedy i neurologa. Też niedawno miałem problemy z bólem w okolicy biodra, wtedy po jakimś czasie bolała mnie już cała noga. Tylko wspomniałem o tym mojemu doktorkowi z przychodni, a ten sam od siebie bez proszenia dał skierowania na RTG bioder, do ortopedy i do neurologa. Na zdjęciu też wyszło jakieś zwężenie szpary, tzn. było to w opisie zdjęcia napisane, ale ortopeda stwierdził po badaniach mniejszą ruchomość lewego stawu biodrowego, ale żadnego zwężenia na zdjęciu nie widział. U neurologa wszystko było OK. Ale u mnie może to być związane z jelitami, bo choruję na przewlekłą chorobę jelit i takie bóle dużych stawów mogą być pozjelitowymi objawami tej choroby. Wtedy leki które biorę na jelita (Sulfasalazyna) również leczą te stawy. Po jakichś dwóch miesiącach staw znowu przestał boleć.

U Ciebie może to być coś neurologicznego, jakiś ucisk na nerw i wtedy takie bóle po jednej stronie nogi mogą występować. Myślę, że konieczne są RTG i nawet TK kręgosłupa i stawów, być może chirurg naczyniowy też mógłby zrobić USG krążenia żylnego w tej nodze, bo czasami takie specyficzne bóle mogą być też od tego. Zresztą dobry specjalista będzie wiedział jak szukać, bo podajesz bardzo dokładny opis umiejscowienia bólu. U mnie bolała po prostu cała noga, ale wcześniej zaczęło się od bólu w okolicy lewego stawu biodrowego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.