Ból brzuszka u 3,5 miesięcznego dziecka podczas karmienia

napisał/a: karollaaa4 2012-05-17 20:19
Witam! Mój 3,5 miesięczny synek jest dzieckiem bardzo pogodnym, nie marudzi dobrze śpi. Problem pojawia się dopiero podczas karmienia dziecko wypija 40-50 ml i zaczyna się płacz podkurczanie nóżek i próba oddania gazów. Dopiero po jakims czasie noszenia dziecka w pozycji pionowej dziecko uspakaja się i możemy dokończyć karmienie (chociaz nie zawsze). Dziecko karmione jest od urodzenia sztucznie mleczkiem Bebilon pepti dodatkowo mleko zagęszczane jest Nutritonem. Mały ładnie przybiera na wadze (6,3 kg). Je w dzień 5 razy i raz w nocy, z tym ze nocne karmienie odbywa sie zawsze bez problemu ładnie wypija 120-140 ml. Problem zaczyna się w dzień ładnie zjada tylko raz reszta karmień to płacz mojego synka i koszmar dla mnie. Porcje jakie wypija w ciągu dnia to od 60 ml. do 120 ml. Kiedy kończy się karmienie moje dziecko znowu jest radosne i tak aż do kolejnego karmienia. Proszę o radę co może dolegać mojemu dziecku.
napisał/a: forka 2015-07-04 14:59
Temat stary ale być może moja wypowiedź pomoże któremuś dzidziusiowi. Otóż mój synek też miał takie objawy jak w opisie i okazało się, że ma nietolerancję laktozy. Jeżeli mleko zagęszczane jest Nutritonem to również i jemu należy się "przyjrzeć" bo może powodować bóle brzuszka. I drogie mamy nie dajcie sobie wmówić, że przeraźliwe wręcz wrzaski waszego dziecka to kolka. Mi jedna lekarka mówiła, że to kolka, druga, że dziecko na pewno chce jeść więcej, aż sama w końcu natknęłam się na artykuł o nietolerancji laktozy i wypróbowałam mleko bez laktozy. Poprawa natychmiastowa. Później tylko pojechałam do prywatnej lekarki w celu potwierdzenia diagnozy.