Ból brzucha w wielu miejscach

napisał/a: Siwa;) 2014-05-16 15:25
Witam
mój problem wygląda tak: od wielu lat mam nieżyt żołądka oraz refluks, wszystko było zdiagnozowane tylko objawowo.
Od tygodnia boli mnie brzuch po jedzeniu. Nawet po zjedzeniu jogurtu, czy wafli ryżowych (i innych delikatnych produktów). I tu jest największy problem: boli mnie w róznych miejsach: tak jakby z prawej strony (okolice wątroby), żołądek, albo wgl jelita.
Trochę mnie mdli, ale nie wymiotuję.
Czy to może być coś poważnego, czy tylko jakaś niestrawność którą mam poprostu przeczekać i się nie przejmować?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-05-17 20:29
Witam
Udaj się do lekarza, wykona badanie fizykalne brzucha, ew. skieruje na badanie USG, zrobić trzeba również morfologię wraz z oznaczeniem enzymów wątrobowych ALT, ASPT.
Odstaw produkty mleczne na jakiś czas.
Leki obecnie stosujesz?

Pozdrawiam
napisał/a: Siwa;) 2014-05-19 12:57
Bardzo dziękuję za odpowiedź! Obecnie stosuję lek: Bioprazol.

Tak się zaczęłam zastanawiać, że te moje dolegliwości pogłębiły się odkąd zaczęłam rano jeść owsiankę, czyli pić gorące mleko. Jednak od czasu do czasu jadłam jakieś płatki itp z mlekiem i nic się nie działo, tylko że nigdy to nie było takie bardzo gorące mleko tak jak przez ostatnie dni. I oczywiście od wielu lat piję kawę z mlekiem i również nic się nie działo. Jedyną różnicą jest to, że teraz piłam takie bardzo gorące mleko, a jak sobie przypominam kiedyś w dzieciństwie nie mogłam pić tak gorącego mleka, ponieważ mnie mdliło.
Czy to może być jakaś przyczyna?