Bol brzucha w okolicy pepka

napisał/a: Marzena 2006-09-12 14:26
Od paru tygodni mam bole brzucha w okolicy pepka. Czuje sie doslownie jakby mnie ktos na pal nabil w tym miejscu!! Bol wystepuje z roznym nasileniem, ale odczuwam go prawie caly czas - nawet w nocy; czesto budze sie z bolem w tym miejscu. Czy ktos moze zna przyczyne? Dziekuje za kazda odpowiedz!
napisał/a: _Paula_ 2006-09-12 18:59
Występuje ból porównywalny z "kłuciem nożem?", pieczenie w żołądku?, uczucie ściskania?
Wymioty? Mdłości? Cofanie się treści żołądkowej?
Jakieś inne objawy? (gorączka? biegunka? zaparcia? migrena?)

napisal(a):Bol wystepuje z roznym nasileniem, ale odczuwam go prawie caly czas - nawet w nocy; czesto budze sie z bolem w tym miejscu.


Stały ból brzucha może być następstwem poważnego schorzenia np.: procesu zapalnego toczącego się w jamie brzusznej (np. ostre zapalenie trzustki), owrzodzenia, przedziurawienia wrzodu żołądka lub dwunastnicy, powikłań kamicy żółciowej, ropni wewnątrz brzusznych, niedrożności i innych.

Dlatego, koniecznie musisz pójść do lekarza. Pewnie zaleci gastroskopię.
napisał/a: plb1985 2006-09-18 02:24
a poza tym, czy przy uciśnięciu tej okolicy boli mocnej?
napisał/a: Marzena 2006-09-18 14:12
Tak, boli mocniej przy nacisku, zwlaszcza jesli dotykam samego pepka. Czy wiesz co to moze oznaczac? Postanowilam isc do gastrologa i zrobic usg jamy brzusznej. Myslisz ze to wystarczy. dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam
napisał/a: plb1985 2006-09-21 02:51
myślę, że gastrolog zleci odpowiednie badania i rozwiążesz swój problem (ps. warto napisać tutaj o przyczynie i ew. leczeniu)
napisał/a: kotolin 2008-07-03 16:11
Witam,

nie znam przyczyny i się niepokoje....od samego rana strasznie boli mnie pepek, kłuje, jestem taka ospała i gdy dotykam palcem w pepek boli bardziej a już wogóle strasznie kiedy delikatnie unosze palec do góry....kuje mocniej .. nad pepkiem jest mnie jakos więćej.....pozatym mam napady gorąca, co jakiś czas.....i na pewno nie jestem w ciąży.....może jakaś sugestia? Niestety tak pracuje, że nie wybiore sie dzisiaj do lekarza a na dyzyr w szpitalu nie ma co iśc, bo nie mają lekazy :( Prosze o jakies wskazówki, czy powinnam się martwic? A i jeszcze jedno palec po wyjęciu z otworu pepkowego nie ma najprzyjemniejszego zapachu, mimo, iz przecież wode widzi codziennie :(
napisał/a: ero 2010-10-07 13:10
heej
od trzech dni mam bóle brzucha w okolicy pępka ból nasila się podczas jedzenia i niewiem co to ,lekarz mówi że chyba wyrostek ale nie jest pewny! szczerze dziękuje za odpowiedzi!