Bol brzucha w okolicach trzustki

napisał/a: karolina223 2008-11-23 15:40
od dwóch miesięcy mam bóle brzucha w okolicy trzustki mogło by się nawet wydawać ze to ona mnie boli , bóle są dosyć częste i maja charakter bardzo silnego skurczu w tym miejscu, wtedy robię się cala blada ,strasznie się pocę tracę siły , ból jest porostu nie do wytrzymania trwa on ok 2 minuty brzuch jest wtedy strasznie twardy . co robić.
napisał/a: dimedicus 2008-11-23 17:02
Czy ten ból jest promieniujący w kierunku pleców?czy są takie objawy jak:np bóle mięśni,nudności,wymioty,tętno wzrasta,ciemno przed oczami,jaki stolec,czy jest jakieś przybarwienie w okolicy pępka?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-11-23 20:32
Najlepiej byłoby zrobić USG jamy brzusznej.
napisał/a: karolina223 2008-11-25 13:07
karolina22 napisal(a):od dwóch miesięcy mam bóle brzucha w okolicy trzustki mogło by się nawet wydawać ze to ona mnie boli , bóle są dosyć częste i maja charakter bardzo silnego skurczu w tym miejscu, wtedy robię się cala blada ,strasznie się pocę tracę siły , ból jest porostu nie do wytrzymania trwa on ok 2 minuty brzuch jest wtedy strasznie twardy . co robić.

tak ból promieniuje w stronę pleców i przenosi się nawet na kręgosłup , boli mięśni nie mam , nudności są ale tylko czasami, wymiotów nie mam , tętno jest wysokie przy bólu, podczas bólu nie robi mi się ciemno w oczach ,stolec jest raczej normalny i nie mam przebarwienia wokół pępka błagam o porady jest mi ciężko iść do lekarza ponieważ nie mam ubezpieczenia a nie wiem ile zapłaciła bym za prywatne leczenie mam dopiero 22 lata co to może być?
napisał/a: dimedicus 2008-11-25 18:01
Niestety ale jest,to zapalenie trzustki i wymaga leczenia farmakologicznego lub pobytu w szpitalu(w zależności od stanu)Moja rada,jak wystąpią bóle,udać się do szpitala na izbę przyjęć(mają obowiązek udzielić pomocy a przynajmniej porady,bez względu czy jest ubezpieczenie czy nie)I radzę,to zrobić.Samemu nic się nie zrobi,nie ma możliwości leczenia we własnym zakresie.Pozdrawaim