Ból brzucha w czasie jazdy samochodem

napisał/a: kamilil 2011-07-03 22:12
Podczas długich podroży samochodem zawsze boli mnie brzuch. Dzieję się to najczęściej w czasie wyjazdów na wakacje. Czuję ucisk w brzuchu oraz dręczą mnie wtedy zaparcia i wzdęcia. Po przybyciu na miejsce przez parę dni mam problem z wypróżnianiem i dalej odczuwam ucisk w żołądku. Muszę dodać, że nie mam tego typu problemów na co dzień lecz tylko i wyłącznie podczas 8 godzinnego ścisku w samochodzie. Nie mam także nudności, wymiotów, biegunek. Przed podróżą staram się mniej jeść żeby żołądek dał sobie radę ale to nie pomaga, unikam także napoi gazowanych i słonych rzeczy więc to wina stałej, niewygodnej pozycji.
Chciałbym się dowiedzieć jakie preparaty pomogą mi w tym przypadku? Czy jakieś leki przeciwbólowe-rozkurczowe (typu No-spa), czy jakieś preparaty na wzdęcia (jakieś Xenee, Verdiny i inne)? Wcześniej piłem tylko miętę na trawienie co też nie skutkowało.
napisał/a: alchemik1 2011-07-03 22:56
W bólach brzucha można zastosować Scopolan, Buscopan (z tym, że wtedy nie jest wskazane prowadzenie auta), a na wzdęcia sprawdza się manti gastop, lub espumisan.