Ból brzucha po alkoholu

napisał/a: lynx990 2012-08-19 13:18
Witam. Od jakiegoś czasu po piciu odczuwam na następny dzień ból brzucha w okolicach lewej strony. Alkohol piję dosyć często średnio raz w tygodniu~ zazwyczaj duże ilości, plus czasami zdarza się mi picie po dwa, trzy dni z rzędu bez przerw. Problem pojawił się po jednym z takich "maratonów" a teraz występuję nawet po wypiciu trzech~ piw. Wcześniej nie miałem nigdy większych problemów z tzw "kacem" jednak teraz nadal się nie pojawia tylko na następny dzień pojawia się ból, który znacznie nasila się po zjedzeniu czegokolwiek, i czasami trwa nawet dwa dni. Jeżeli macie jakieś pomysły co może mi dolegać proszę o odpowiedź. Dodam jeszcze, że bardzo często mam biegunku, nie wiem czy to może mieć jakiś związek.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-08-19 16:06
Kup sobie Taninal, bierz przed tym jak "chlejesz" ostro i po "chlaniu".
Zrób sobie badania kontrolne krwi i moczu.

Pozdrawiam
napisał/a: tomakeo 2012-08-20 11:23
Ból pojawia się w konkretnej części brzucha, czy po prostu obejmuje cały brzuch ? Ból promieniuje do pleców i łopatek ? Towarzyszą mu nudności ? W kale nie znajduje się krew ani śluz ?

U mnie tak zaczęły się przygody z owrzodzeniem dwunastnicy. Nie ma co bagatelizować takich objawów.
napisał/a: Miss_Piggy 2012-08-20 11:38
Może przewlekłe zapalenie trzustki?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-08-20 11:45
Pierwsze co należy zrobić to udać się do lekarza, wykonać badania krwi i moczu, sprawdzić poziom enzymów wątrobowych jak Aminotransferaza Alaninowa(ALAT) oraz Aminotransferaza Asparginowa(ASPAT), w przypadku przekroczenia tych wartości, wykonuje się dalsze badania jak USG, badanie endosonograficzne, Endoskopowa Cholangio-Pankreatografia Wsteczna - EPCW.
napisał/a: knur kwatera red sun 2012-08-20 13:15
Być może już wątroba uszkodzona promieniuje na żołądek! Wymiotów nie masz to nie jest żołądek podrażniony. Wrzodów nie ma, ani padaczki alkoholowej. Grypa żołądkowa lekka? Od picia alkoholu bebech z kiszkami wysiada zazwyczaj. Głowa nie boli. Zapewne pierwsze objawy alkoholizmu i pierwsze spustoszenia organizmu się powoli zaczynają.
napisał/a: cindy25 2012-08-28 16:19
na układ pokarmowy i jelita pomagają probiotyki np. lactoral, który dba o prawidłową mikroflorę jelit, po takich maratonach pij dużo wody, żeby się nie odwodnić, uzupełniaj elektrolity