bol brzucha ,lewa strona

napisał/a: ola8314 2015-01-18 01:21
Witam, 9 letni syn od jakiegos czasu ma bole brzucha po lewej stronie, bole sa tak silne , ze nie moze sie wyprostowac i placze.2x wyladowalam juz na ostrym dyżurze ,bo podejrzewali wyrostek, USG niczego nie wykazalo, badania krwi ok. Co to moze byc?
napisał/a: g69 2015-01-18 08:31
Bóle z lewej stromy , poszli w stronę wyrostka.Może i tak wyrostek się objawia ,ale dla mnie ,to dziwne.
A jak u syna wyglądają wizyty wc.Czy ma problemy z oddawaniem stolca?
Jaka konsystencja? Czy gorączkuje? Jakie produkty przeważają w jego żywieniu?
napisał/a: ola8314 2015-01-18 12:01
do 4 nad ranem siedzielismy w szptalu, mial znow usg i nic a nic... zrobili mu lewatywe i nic nie ruszylo. W wc...raz w tyg , ale nie na slile , poprostu mu sie nie chce. je pelnoziarniste pieczywo, owoce ,warzywa, i slodycze...juz tylko raz w tyg ma tzw "słodki piatek" ,ale tez nie przesadzam z iloscia. Meczy sie przy tych atakach niesamowicie, lekarze nie wiedza co mu jest
napisał/a: Konstans 2015-01-18 16:37
Hej :)
powazna spraw, ponieważ mały się męczy :(
ja zawsze w takim wypadku przygladam się bacznie diecie, bo od czegoś trzeba zacząć.
Jeśli USG wyklucza jakieś choroby to coż innego pozostaje jak nie dieta eliminacyjna? To zawsze najbezpieczniejsze a może ulżyć dziecku.
Jak wygląda jego skóra? czy ma jakieś wysypki? inne objawy? śluz w kale?
Wycofaj mu gluten !!!! i nabiał !!!!. Ja tak zrobiłam i zalecam zawsze a naprawdę organizm wówczas ma szanse się zregenerowac, uspokoić, wyciszyć, obniżyć stan zapalny. Po poprawie możesz znów wrócić do poprzedniej diety (ale wówczas trzeba bacznie obserwować organizm i zachowanie dziecka). Wiadomo ,ze z dorosłym łatwiej ale z drugiej strony wszelkie choroby u dzieci miewają powazniejszy przebieg.
Zacznij działac, skoro jak widzisz, lekarze na SORze naładują Twoje dziecko blokerami przeciwbólowymi i odeślą do domu. Tak, znam to ... ehhh..
Dlatego trzeba wziąc sprawy we własne ręce.
Pozdrawiam :)