Ból brzucha, kolka, wzdęcia, odbijanie się

napisał/a: powis 2013-05-31 21:14
Witam
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, na początek chciałem się przywitać.
A teraz do rzeczy.
Od tygodnia miewam bóle brzucha. Na początku były to bóle po prawej stronie brzucha, kilka cm poniżej pępka. Ból nie był silny, wręcz znośny, typu kolka.
Niestety wraz z tym bólem mam mocne wzdęcia. Są one na tyle silne, że aż mam problem z oddychaniem. Pojawiło się również odbijanie (bekanie)
Udałem się do lekarza który stwierdził rufluks. Przepisał mi Nolpaza 20mg i wysłał na badania USG i Gastroskopie. Usg będę miał we wtorek (po tygodniu czekania) natomiast gastroskopie aż żal pisać (za dwa miesiące). Jednak czytając objawy rufluksu wydaje mi się, że lekarz postawił błędną diagnozę.
Obecnie doszedł mi ból brzucha bezpośrednio poniżej żeber. Ból ten pojawia się podczas nacisku w tym miejscu.
Dodam jeszcze, że wzdęcia pojawiają sie po posiłku, przede wszystkim po kawie. Potrafią jednak pojawić się nagle, np. gdy jestem głodny i w pewnym momencie w przeciągu kilku chwil pompuje mi się brzuch.
Ulgę odczuwam po tabletkach Ulgix oraz po kroplach Verdin kompleks. Jednakże nie eliminują one całkowicie objawów.
Proszę o pomoc co może być przyczyną moich dolegliwości. Czy mam czekać za gastroskopiom tyle czasu, czy może iść prywatnie?
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
napisał/a: Ell 2013-05-31 21:43
a jak ze stolcem, wyproznianiem sie? Zauwazyles np sluz?
napisał/a: powis 2013-05-31 22:12
Zauważyłem, że wypróżniam się w mniejszych ilościach, bobkach. Nie zwróciłem uwagi na śluz, nie przyglądałem się :) Zrobię to przy najbliższej okazji.
Dzisiaj wydawało mi się, że dostałem biegunkę. Był to jednak jednorazowy wybryk.
napisał/a: powis 2013-06-01 09:11
Potwierdzam śluz w stolcu