Ból brzucha i problemy wydalaniem - proszę o pomoc

napisał/a: Damcyk 2007-07-22 12:29
Witam.
Mój problem polega na tym, iż mam coś w stylu zaparć. Bardzo trudno jest mi się wypróżnić i przy każdej próbie brzuch sam mi się spina i boli. Nie jestem zwolennikiem latania po lekarzach i panikowania ale takie dolegliwości są męczące i zaczynam się bać. Jeśli ktoś wie co to może być to bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: maria_190 2007-07-25 21:54
Moim zdaniem można by spróbować użyć środków przeczyszczających ale to jest wyjście awaryjne. Jakie masz menu? w sensie co ogólnie jadasz?
napisał/a: Damcyk 2007-07-26 13:25
Staram się jeść normalne jedzenie typu kanapki, zupa, ziemniaki... Takie standardowe jedzenie. Unikam jedzenia fast food'ów bo jakoś nie przepadam za takim jedzeniem. Ostatnio często boli mnie prawy bok tuż pod żebrami. Czy to może być wina wątroby? I co mogę z tym zrobić we własnym zakresie nie ganiając po lekarzach?
napisał/a: Julenka 2007-07-26 22:17
To sprobuj Xenne i Activie. Naprawde pomagaja. Poza tym jedz owoce ( polecam jablka natwoje dolegliwosci) i warzywa, zamiast ciagle kanapek z jasnego pieczywa. Zdrowszejest ciemne pieczywo z ziarnami zboz. Pij kefiry i jogurty naturalne, bo sa one dobre dla przewodu pokarmowego. Postaraj sie jesc mniej slodyczy i gotowych potraw kupionych w sklepie (np. mrozone maczne produkty) na rzecz salatek. Pewnie prowadzisz tez siedzacy tryb zycia. Wykorzystaj lato na poprawe kondycji np. mozesz pieszo chodzic do pracy lub po pracy jedzic na rowerze czy chodzic na basen. Staraj sie miec stale pory, kiedy sie wyprozniasz np. zarezerwuj sobie troche czasu np. zawsze rano po sniadaniu.
To sprobuj Xenne i Activie. Naprawde pomagaja. Poza tym jedz owoce ( polecam jablka na twoje dolegliwosci) i warzywa, zamiast ciagle kanapek z jasnego pieczywa. Zdrowsze jest ciemne pieczywo z ziarnami zboz. Pij kefiry i jogurty naturalne, bo sa one dobre dla przewodu pokarmowego. Postaraj sie jesc mniej slodyczy i gotowych potraw kupionych w sklepie (np. mrozone maczne produkty) na rzecz salatek. Pewnie prowadzisz tez siedzacy tryb zycia. Wykorzystaj lato na poprawe kondycji np. mozesz pieszo chodzic do pracy lub po pracy jedzic na rowerze czy chodzic na basen. Staraj sie miec stale pory, kiedy sie wyprozniasz np. zarezerwuj sobie troche czasu np. zawsze rano po sniadaniu.

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze bedziesz czul sie juz troche lepiej. Jesli po pewnym czasie nie zaobserwujesz zadnej poprawy to idz lepiej do lekarza.

[ Dodano: 2007-07-26, 22:23 ]
Ojej przepraszam, glupio wyglada moja wiadomosc, bo niektore fragmenty sie powtarzaja
napisał/a: Dasha 2007-07-27 17:43
Polecam Alveo na Twoje dolegliwości. Mnie bardzo pomogło gdy lekarz nie chciał tudzież nie mógł pomóc. Od wielu lat miałam zaparcia i ciągle mnie bolał brzuch. Wypróżniałam się raz na tydzień. A teraz robię to codziennie Bóle brzucha minęły i nawet schudłam 5 kg, ale to nic dziwnego skoro pozbyłam się tych śmieci z siebie. Alveo oczyszcza cały organizm, zaczynając właśnie od przewodu pokarmowego i usprawnia pracę jelit. Przy okazji pomniejszyły się moje kamienie na nerkach i cały czas polepsza się krążenie

Pozdrawiam!
Daria Kołtun
napisał/a: millo1 2007-07-31 13:30
a może to coś z jelitem? jeśli dieta nie pomoże, to jednak udaj się do lekarza..