Ból brzucha,gazy, biegunka

napisał/a: Badhed 2009-11-23 07:20
Od jakiegoś czasu (dłuższego) kręci mnie w jelitach. Raz mam bardzo luźny stolec (raz w tygodniu) czasem zdarzają się zaparcia. Przeważnie muszę chodzić parę razy dziennie do ubikacji. Boli mnie czasem dół brzucha, ale po wizycie w ubikacji (często biegunka) ból przechodzi i wszystko wraca do normy.
Kiedyś dałem sobie dyspensę od lekkich dań, zjadłem KFC i popiłem piwkiem i rano o 7 pobudka z bólem brzucha i wiadomo co. Jem lekko, unikam smażonych, kawa już tylko 1 dziennie i to słaba. Czy to są problemy z jelitami? Aha - dodam, że często mam wzdęcia.
napisał/a: joana221 2009-11-23 10:31
To moze byc wszystko zaczynajac o jelita wrazliwego ,stanu zapalnego jelit ,zwyklej niestrawnosci bo sam piszesz ze czesto masz to po niezdrowym jedzeniu musisz napewno isc do gastrologa,bo bez badan mozemy gdybac.
napisał/a: Badhed 2009-11-23 11:35
Badań miałem wiele na moje problemy gastryczne. gastroskopia, wyszło hp, jestem już chwile po kuracji, poza tym ok. USG brzucha - wszystko ok, morfologia - w granicach norm wszystko, anty hbv i hcv - ujemne. Do tego mam wzdęcie po niektórych potrawach (np. warzywa).
napisał/a: joana221 2009-11-24 22:33
No hp ciezko sie pozbyc ograniczaj mąke jedz duzo vit c i pij siemie lniane .
napisał/a: beta32 2009-11-27 17:22
Witam:)moim zdaniem cierpisz na zespół jelita drażliwego.Występują przy tej dolegliwości zaparcia na przemian z luźnym stolcem,wzdęcia brzucha i jego ból.
Przy tej dolegliwości należy stosować dietę bogatą w błonnik(chleb pełno ziarnisty,otręby,owoce, warzywa)powinieneś jeść często ale małymi porcjami,pić dużo wody niegazowanej unikać kawy, alkoholu.
napisał/a: bittersweet1 2009-11-27 19:40
Kiedy u mnie podejrzewano zespół jelita nadwrażliwego musiałam zastosować dietę bogatoresztkową i brałam duspatalin - może to na początek spróbuj, a jak nie przejdzie poproś lekarza o skierowanie na jeszcze inne badania?
napisał/a: Lukas1984 2010-07-03 22:08
Witam gdy rano wstaję boli mnie brzuch muszę isc od razu do toalety i wtedy od razu czuję ulgę stolec jest luzny tak do poludnia musze isc nawet kilka razy i wtedy juz do konca dnia jest wszystko ok. A czasami jak sie obudze rano to moge nie isc przez caly dzien do toalety bo poprostu mi sie nie chce czesto mam wzdecia i straszne gazy wieczorem ze moja zona nie moze tego ogarnac ;) co mi jest bo mnie to meczy:(((???? aha mialem robiona kolonoskopie i nic nie wykryto usg jamu brzusznej tez nic nie wykazało badanie kału tez wszystko ok lekaz stwierdzil ze mam toksokoroze przepisal mi tabletki ktore kosztowaly mnie bardzo duzo kasy i nie wiem czy one nawet mi pomogly ja twierdze ze to jest cos innego a moze poprostu tak musi byc nie mam pojecia prosze i pomoc !!!
napisał/a: xuxus 2010-07-05 06:21
a co dokładnie brałeś i jak długo?
napisał/a: Lukas1984 2010-07-08 20:07
Lek który brałem nazywał sie ZENTEL :)
napisał/a: xuxus 2010-07-12 08:48
nie znam tego leku spotkałam się z duspatalinem czy asamaxem,a jak długo go stosowałeś?
napisał/a: Lukas1984 2010-07-14 20:52
Witam:), ja ten lek stosowałem przez 10 dni bo mialem przepisane 10 opakowań w kazdym opakowaniu byly po 2 tabletki czyli jedno opakowanie dziennie. Pare dni temu robilem badanie krwi bo musialem zrobic badania do pracy i pare miesiecy wczesniej zanim zaczalem brac te tabletki mialem podwyzsziny EOS we krwi przez wlasnie ta toksokoroze no i badanie krwi teraz wykazalo ze spadlo do 6% norma jest do 5 % czyli spada czyli jest ok bo przed tymi tabletkami EOS dochodzil mi nawet do 35% !!!
napisał/a: Lukas1984 2010-07-14 21:01
A co tez masz koleżanko takie cos ?? bo wiesz teraz po tym badaniu krwi co robilem to sie troche uspokoilem ze ten EOS mi spadl do 6% w szpitalu mi powiedziala ta Pani doktor ze te tabletki nawet dlugo po zakonczeniu brania moga dopiero pozniej dzialac ze to od razu nie bedzie dobrze ale w szpitalu bylem w styczniu i zaraz jak wyszedlem to kupilem te tabletki i je zjadlem to zobacz mamy lipiec i one caly czas tam dzialaja jeszcze pozdrawiam :)