Ból biodra, skrzywiony kręgosłup, zmęczone nogi i nie tylko.

napisał/a: Emanuel 2017-05-25 18:18
Witam. Jestem tutaj nowy więc na początek chce się z wszystkimi krótko przywitać. Pozdrawiam wszystkich specjalistów jak i pacjentów, liczę na wasze wsparcie, opinie i pomoc.
Zarejestrowałem się tutaj po to, bo od dłuższego czasu mam wiele problemów z swoim zdrowie, w najbliższym czasie wybieram się do Ortopedy, jednak chciałem też znaleźć w internecie jakieś wsparcie. Przejdę już do rzeczy.
Mam 27 lat, jestem mężczyzną, mam 182 cm wzrostu i około 95 kg wagi. Jak w tytule już napisałem problemów u mnie jest więcej.
1. Kręgosłup. Mam skoliozę, oraz zniesioną lordozę. W najbliższych dniach dorzucę komputerowe badania postawy ciała + zdjęcia. Jeśli chodzi o sam kręgosłup do tej pory żaden większy ból nie sprawiał mi problemu ( chyba, że długi czas pracowałbym w jednej stojącej lub schylonej pozycji ). Wspomniałem jednak o tych skrzywieniach bo mogą mieć one wpływ na resztę moich problemów...
2. Biodro. Nigdy nie miałem z nim problemu do czasu gdy na początku marca podczas gry w skręciłem kostkę i by mieć jakiś ruch poszedłem na siłownię i około godziny jeździłem na rowerku poziomym. Przez dwa następne dni po tym treningu bardzo bolało mnie biodro. Dałem sobie spokój od jakiegokolwiek wysiłku- no i na pozór przez krótki czas było dobrze, bo poszedłem znowu pograć w piłkę nożną i drugiego dnia znowu pojawił się ból w biodrze, który po krótszym znowu ustąpił. To jednak nie wszystko gdy sobie podczas zwykłego chodzenia przyłożę dłonie do bioder to czuję jak to biodro pracuje/ trzeszczy/ ociera się/ chrupie, a w głowie takie uczucie jakby to biodro miało zaraz wyskoczyć stawu. Zrobiłem już zdjęcie RTG stawu, jednak w opisie lekarz napisał, że nie ma zmian kostnych ( dołącze je również tutaj ). Na domiar złego mój 57
letni ojciec właśnie w tym roku miał zabieg na endoprotezę biodra...
3. Bolące zmęczone nogi. To mój kolejny problem, nie muszę wykonywać żadnych ciężkich czynności by czuć ból w nogach. Łydki i uda są takie jakby ciężkie, czuje w nich takie napięcie pomimo, że nic wyczerpującego nie robiłem. A stawy wszystkie strzelają przy co drugim zgięciu/ kroku.
4. Mój kolejny problem, o którym chce tutaj wspomnieć to już nie do końca natury ortopedycznej, ale śmiem twierdzić, że może to mieć wszystko jakiś związek z moją wadą postawy. To trochę wstydliwe, ale bywa, że mam problem z erekcją, oddawaniem moczu i trzymaniem kału/ zwieraczami. Może to przez jakieś zmiany w kręgosłupie albo miednicy?

Jestem tym wszystkim bardzo zdołowany, strasznie odbija się to na mojej psychice, nie wiem tak na prawdę gdzie i do kogo się z tym udać. Od czego waszym zdaniem powinienem zacząć?
napisał/a: PioCS 2017-06-21 14:19
Witam, pkt. 4 jeżeli jest z wiązany z nietrzymaniem moczu lub kału nadaje się do natychmiastowej diagnostyki. Może to być poważny problem obok którego nie można przejść obojętnie. Nie będę pisał nic wiecej bo internet nie jest dobrym źródłem wiedzy w kontekście diagnostyki swojego stanu zdrowia. Uważam że powinieneś zrobić rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego i krzyżowego, udać się do neurologa z wynikami żeby nie tracić niepotrzebnie czasu i słuchać zaleceń lekarza. Skolioza raczej nie powinna mieć wpływu na taki stan. Powodzenia