Ból 5-tki po kanałowym 7-mki

napisał/a: leeo27 2014-07-06 22:03
Witam
Witam

Prosze o porade, bylem juz u 4 dentystow. Otoz dwa tygodnie temu dopadl mnie przeszywajacy bol zeba numer 5 z lewej dolnej strony. Dentysta zrobil zdjecie i uznal ze z 5 jest ok ale w 7 jest duza prochnica i trzeba usunac nerwa i zrobic kanalowke. zdjecie pokazalo ze mam infekcje przy 4/6 (obydwa zeby po kanalowkach) i przepisal metronidazol na 5 dni. Po usuniecia nerwa wyslal mnie do domu. Bol utrzymywal sie ten sam przez kilka dni wiec wyladowalem znowu u dentysty i powtorzyli czyszczenie 7. Bol pozostal ten sam, zmienilem dentyste i ten rowniez stwierdzil ze to nie 5 ale 7 i przeczysci 7 jeszcze raz, zamknal zeba i kazal sie zloscic na dokonczenie kanalowki za kilka tygodni. Zab przestal bolec na jeden dzien. NAstepnego dnia bol pojawil sie ponownie. Do tej pory moglem usmiezac bol polewajac piatke zimna woda i bol ustepowal. Teraz zimna woda pogarsza sprawe gdyz zarowno w 7 i 5 powoduje przeszywajacy bol a sama piatka stala sie wrazliwa na dotyk, czuje ja przy zgryzie a jak popije woda pojawia sie bol.
Dodam ze 4 i 6 sa po kanalowkach juz wieki.

Mecze sie juz dwa tygodnie. czy to normalne aby po czyszczeniu kanalow w siodemce, zdrowa piatka zareagowala ?