Boję się wszystkiego

napisał/a: Paula33 2013-10-09 21:35
Mam problem ze sobą, boję się wszystkiego, nie umiem podejmować decyzji żadnych, ani tych małych ani tych poważnych, boję się mówić o sobie i przez to wszystko nie radzę sobie w życiu... Odbija się to na moim życiu zawodowym i prywatnym, jestem zamknięta w sobie, nikt tak naprawdę mnie nie zna, nie potrafię o sobie mówić nawet pozytywnych rzeczy, przez co zawsze wychodzę na "szarą myszkę" siedzącą cichutko w kąciku, bo nie potrafię się tak lansować jak inni. Na prawdę nie radzę sobie, podjęłam terapię, jestem po 2-óch wizytach i chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was przeżył/przeżywa coś podobnego, czy terapia pomogła. Wiele mnie to kosztuje, pierwszą wizytę całą "przeryczałam" psychoterapeuta zadaje trudne pytania i muszę opowiadać o rzeczach z mojej przeszłości, które zawsze chciałam wyrzucić z pamięci. Wiem, że całe moje dzieciństwo itd. przełożyło się na to jak teraz funkcjonuję, czyli ostrożnie i asekuracyjnie.... ma ktoś doświadczenie z terapią? Pomogło? A może ma ktoś takie lęki? Udało się poprawić jakość życia? Mniej bać się wszystkiego? Ja tak nie chcę, ale nie umiem inaczej :(