Boczne przyparcie rzepki i chondromalacja po artroskopii

napisał/a: aalexz 2017-02-10 22:42
Jestem 1,5 roku po zabiegu artroskopii (lipiec 2015). Podczas operacji miałam robione boczne uwolnienie rzepki oraz shaving chrząstki rzepki (była tam chondromalacja około 2 stopnia). Później chodziłam przez miesiąc na rehabilitacje i po jej zakończeniu wszystko było w miarę ok. Ostatnio ból zaczął powracać z każdym dniem boli mnie to kolano (na około rzepki) coraz bardziej. Dodatkowo podczas zginania/prostowania stawu kolanowego usłyszeć można dość głośny odgłos strzelania w kolanie (jakby ktoś łamał gałąź) pojawia się przy tym też ból. Poradziłam się mojego fizjoterapeuty i powiedział że to może być kwestia złego toru rzepki i że możemy zastosować kinesiotaping by coś skorygować.
Czy faktycznie może to być przez ten tor? Co dalej? Jakie mam szanse na to żeby powrócić w końcu do normalności ? Jakie leczenie mogę zastosować i czy faktycznie jest sens?
napisał/a: PioCS 2017-02-23 21:53
Witam, z plastrami można spróbować i zobaczyć jaka aplikacja da ulgę. Wtedy będzie to znak co trzeba jeszcze wypracować żeby stan zmienił się na stałe, bo przecież nie będziesz chodził obklejony całe życie. Z doświadczenia pacjenci lubią bardzo takie gadżety i mówiąc pół żartem pół serio częściej się pacjent do plastra przykleja niż plaster do pacjenta:)