bó lędźwi + ból jądra

napisał/a: ten_zdrowy 2011-01-10 21:22
Witam :)
Około tydzień temu zaczęła boleć mnie dolna częśc pleców, czyli chyba lędźwie :)
Zaczęło się od dziwnych pulsacji w okolicach brzucha, po bokach i po stronie pleców. Do dziś bolą mnie plecy, od kilku dni prawe jądro + ból promieniuje na udo.
Ból jądra charakteryzuje się tym, ze przypomina takie pulsacje bólowe co kilka sekund, coś w ten deseń.
Objawy najbardziej odczuwam w pozycji siedzącej, koniec semestru sie zbliza, a ja na stojąco raczej duzo sie nie pouczę :))
Wydaje mi sie, ze przyczyną jest siedzący tryb życia, w szkole siedze przed komputerem, w domu przed komputerem itd., a ostatnio kiedy sie "konkretniej" ruszałem to podczas 3 miesięcy wakacji w pracy....
Jestem zmotywowany żeby z powrotem się ruszać, biegać lub coś trenować, tylko czy to w obecnej sytuacji pomoże?
Mam 22 lata.
Dziękuje i pozdrawiam.
napisał/a: Butterfly:) 2011-01-11 10:40
Przede wszystkim dobrze byłoby zrobić badanie ogólne moczu, ponieważ w dolnej części pleców często bolą nerki. Musisz sprawdzić, czy nie masz stanu zapalnego dróg moczowych.
napisał/a: Vieri 2011-01-12 02:47
Witam,

I zerknąć na jądra czy wszystko z nimi okej i mają się tak jak zwykle.

Pozdrawiam
napisał/a: ten_zdrowy 2011-01-14 18:29
Jądra wyglądają ok i w sumie od 2-3 dni nie odczuwam bólu z nimi związanego, wiec chyba jest ok.
Natomiast plecy bolą coraz bardziej, nie moge usiedziec nawet minuty, w poniedziałek definitywnie do lekarza....
napisał/a: ten_zdrowy 2011-05-24 16:16
No to tak:
od jakichś 2 - 3 miesięcy wykonuje ćwiczenia wzmacniające mięśnie w tamtej okolicy ( znalezione w internecie itp. ), a od świąt biegam i staram sie delikatnie ćwiczyć, jakieś pompki przysiady itp.
Miałem robione rtg, wyszło lekkie skrzywienie boczne kręgosłupa, później mocz i krew, stwierdzono kamice nerek czy coś jadłem antybiotyk dieta itp.
problem w tym, ze plecy bolą coraz bardziej, po około 10 - 15 minutach siedzenia ból jest nie do zniesienia, od kilku miesięcy siedze tylko gdy musze, czyli w szkole ( łącznie średnio 16 - 18 godzin, ale i tak skracam ten czas chodząc wybiórczo ), w domu nie siedze w ogóle, od jakiegoś tygodnia pojawił się ból głowy ( głównie z tyłu ), wydaje mnie sie ze boli tylko w dni w które siedziałem przez jakiś czas

w czerwcu mam mieć masaże, ale co mi to niby da?
prosiłbym o jakąś rade do jakiego lekarza teraz w ogóle mam iśc, bo długo tak nie wytrzymam
pójdę prywatnie bo mam dość recept na krople/tabletki uspokajające, przeciwbólowe i inne niepotrzebne rzeczy
napisał/a: ulna 2011-05-24 18:07
czy było wykonywane rtg całego kręgosłupa, czy tylko jego części? Czy ból nasila się w trakcie biegania. w którym miejscu pleców ból jest najsilniejszy?? Czy mocz (kolor/przejrzystość) jest normalny?? Co wykazały badania krwi i moczu?? Czy w trakcie leżenia w jakiejś pozycji boli najbardziej?? Jakie leki były zastosowane dotychczas??
napisał/a: ten_zdrowy 2011-05-24 19:38
podczas biegania nie boli, boli tylko podczas siedzenia i kilkanascie/kilkadziesiąt minut po siedzeniu
najsilniej na środku lędźwi, kolor moczu jest normalny, badań moczu i krwi nie widziałem na oczy, dostałem tylko karteczke z dieta dla kamicy szczawianowej + recepty, łykałem Cipronex ( 10 tabletek ) i miałem łykać do tego Myolastan + krople Milocardin

wykonywane było rtg kręgosłupa lędźwiowego z tego co pamiętam, plecy podczas leżenia z reguły nie bolą
napisał/a: ulna 2011-05-24 20:17
uważam, że dobrze byłoby wykonać usg nerek, po za tym nie zaszkodziłoby rtg całego kręgosłupa jeśli przyczyna nadal będzie niepewna, ja najpierw bym się z tym problemem przeszła do urologa
napisał/a: ten_zdrowy 2011-05-24 20:32
jestem w 100% przekonany, ze nie bolą mnie nerki tylko kręgosłup, możliwe ze ten ból np. jest wywołany nerkami ( o ile takie coś jest w ogóle możliwe )
więc usg nerek, rtg całego kręgosłupa, a następnie?
do jakiego lekarza mam sie zwrocic, jak usg i rtg nic nie wykażą?
napisał/a: ulna 2011-05-27 20:44
jeśli urologicznie będzie wszystko w porządku, rtg kręgosłupa, żadnych rewelacji nie wykaże, to najlepiej byłoby udać się do neurologa
napisał/a: ten_zdrowy 2011-07-29 19:10
usg jamy brzusznej ok, neurolog ok, za to rtg.......

rtg kręgosłupa szyjnego
zniesienie lordozy szyjnej, osteofity tylnych krawędzi trzonów
lędźwiowy:
niewielka lewowypukła skolioza lędźwiowa, osteofity przednich krawędzi trzonów, zwężenie przestrzeni m-kręgowej L5/S1 - dyskopatia
piersiowego nie robiłem

w tygodniu pracuje fizycznie, dźwigam itp. - ból jest raczej sporadyczny
w weekend jak nic nie robie ból też występuje czasami nawet podczas leżenia
o siedzeniu oczywiście nie ma mowy bo jest tragedia

ogólnie to mam wrażenie jakby praca miała lepszy wpływ na mój kręgosłup niż leżenie
ale o powrocie na studia w październiku to chyba moge sobie zapomnieć
tylko co ja mam teraz zrobić :>
napisał/a: ten_zdrowy 2011-10-21 16:13
nie ma to jak w końcu znaleźć odpowiedniego lekarza :))

okazało się, ze mam przepukline, miesiąc temu miałem robioną blokade, a teraz mam isc na lasery itp. i jeżeli to ostatecznie nie pomoże to w styczniu wizyta i zabieg operacyjny :))

i mam takie pytanie, czy długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych ( Dicloberl retard ) ma bardzo niekorzystny wpływ? Ogólnie to zawsze traktowałem tabletki przeciwbólowe jako ostateczność i byłem przeciwny ich stosowaniu, ale ten Dicloberl naprawde mi pomaga, praktycznie cały dzień mam spokój od rwy kulszowej.
Czy moge go nadał łyakć kilka razy w tygodniu? Czy moze moglibyście mi polecić jakieś środki przeciwbólowe, które najmniej niszczą organizm? Musze jakos do tego stycznia dotrwac :)