Błyski w oku a krótkowzroczność i wypadek

napisał/a: pirat2 2013-03-28 21:23
Miałam tydzień temu wypadek samochodowy, czołowa kolizja. Oberwałam poduszką powietrzną tak, że wciąż mam fioletowe lewe oko. Od dwóch dni mam błyski właśnie tylko w tym lewym oku, tak bardziej z boku. Cudowny internet powiedział mi, że to może być rozwarstwiająca się siatkówka, ale nie mam innych objawów typowych dla tej przypadłości. Za to również w internecie znalazłam, że takie błyski są charakterystyczne dla krótkowidzów. W lewym oku mam -4,25 dpi wady.
Nie wiem czy biec jutro na pogotowie do okulisty (przez święta mój okulista jest pewnie zamknięty) czy poczekać spokojnie do środy na normalną wizytę.
Wiem, że lewe oko ma się tylko jedno, ale ze strachu przed widmem operacji laserowej nawet o niczym nie wie rodzina.
Proszę o szybką pomoc. Chciałabym konkretnie wiedzieć, czy nie ma mowy o jakiejś tam krótkowzroczności i już mam zacząć płakać.
napisał/a: Mateusz261 2013-03-29 18:40
To chyba oczywiste ze jak zrobilo ci sie to po wypadku to cos sie stało. Moze to byc oderwanie siatkowki. Z tego co wiem błyski zdarzają sie też gdy cialo szkliste odkleja sie od siatkowki. Ja bym nie czekał na twoim miejscu....