Błona dziewicza?

napisał/a: catrina1 2011-04-07 23:44
Witam wszystkich
Mam taki problem. Mam to juz dawno, chyba od zawsze, chociaz sama nie wiem.

Przy wejsciu do pochwy, gdy rozszerze wargi sromowe, jest tam taki jakby okragly, pofaldowany pierscien skory z otworem po srodku. Dlugosc tego to jakies 0,5-1cm. Dostac do pochwy sie mozna jak sie tak rozszerzy ten "otworek".

Czytam na Wikipedii i opis wskazuje na blone dziewicza, pisze tak - "cienki fałd błony śluzowej u wejścia do pochwy. Zwykle ma ona kształt pierścieniowaty. Pośrodku błony dziewiczej znajduje się mały, rozciągliwy otwór".

Tylko to u mnie to wcale nie jest taki cienki fald (no nie wiem jak tam maja inne kobiety), tylko jakby taka skora jak mniejsze wargi sromowe...
To mozliwe zeby blona dziewicza tak "wystawala"?
Nie wyobrazam sobie, zeby to mi mialo sie przerwac! Jest nawet dosc gruba ta faldka i z zewnatrz przyrosnieta do skory. To by pewnie bardzo bolalo! :-O
Dodaje, ze jeszcze nie wspolzylam, tylko czasem palec wkladalam...

Co sadzicie o tym?
napisał/a: ivi.kiwi 2011-04-08 09:29
To napewno nie blona dziewicza.. jej nie zobaczysz jest troche glebiej...
napisał/a: ~Anonymous 2011-04-08 09:49
moze to co opisujesz to ujscie cewki moczowej.. przejrzyj sobie na internecie zdjecia narzadow plciowych kobiety, sa ilustracje z opisami :)
napisał/a: catrina1 2011-04-08 11:37
Cewke moczowa mam troszku wyzej wie nie moze to byc ona...

Popatrzylam na pare zdjec w internecie ale nigdzie nie znalazlam niczego takiego co ja mam, moze na jednym bylo cos podobnego ale nie tak bardzo "wystajace" i z wiekszym otworem. Dalabym linka ale nie chce zeby potem bylo ze daje linki do takich zdjec (jest opisane ale zdjecie jest prawdziwe, nie rysunek) xD
A skoro mowicie ze nie blona dziewicza to juz nie wiem co. Takie dziwne wejscie do pochwy???
Nie wydaje mi sie (a raczej prawie na pewno) zeby tam sie zmiescil czlonek...
napisał/a: wikam2 2011-04-08 11:49
To zapewne jest błona dziewicza ;)
napisał/a: catrina1 2011-04-08 12:09
Tez tak myslalam od poczatku ale dlaczego to jest tak na zewnatrz xD
Taka "kulka" jakby ze skory z otworkiem po srodku.
Ojej pewnie bedzie bardzo bolalo przy pierwszym razie...
napisał/a: wikam2 2011-04-08 12:11
Też zawsze myślalam, że błona jest niewidoczna gołym okiem ale po ostatniej kłótni tu na forum na w/w temat poczytałam i doczytałam, że niektóre panie mogą ją zobaczyć używając lusterka.
To czy będzie bolało przy pierwszym razie nie wyedukujesz sama na podstawie obserwacji błony :P
napisał/a: catrina1 2011-04-08 15:59
wikam napisal(a):To czy będzie bolało przy pierwszym razie nie wyedukujesz sama na podstawie obserwacji błony

Po prostu wydaje mi sie dosc gruba i szczerze mowiac to mam lekkiego stracha :O
napisał/a: wikam2 2011-04-08 21:10
Nie martw się na zapas :) Są różne rodzaju budowy błony i różne grubości. Nie możesz domniemać, że Twoja bedzie....problemowa? :)
napisał/a: catrina1 2011-04-08 23:07
W sumie to masz racje :) I tak w najblizszym czasie nie planuje swojego "pierwszego razu", a jakby cos kiedys bylo nie tak (straszny bol itp.) to pewnie pojde do lekarza.
Dzieki za odpowiedzi ;)