blizny

napisał/a: wiolka8902 2011-08-20 12:41
witam mam na ręku począwszy od ramienia do zgięcia blizny po wycinaniu martwicy. Czy są jakieś metody na usunięcie blizn?
napisał/a: atanasis 2011-08-20 20:36
wiolka8902 napisal(a):mam na ręku począwszy od ramienia do zgięcia

w sensie do łokcia?
Zasadnicze pytania - czy to jest świeża blizna i czy przeszkadza Ci jej długość czy szerokość?

Na długość nic się nie zaradzi. Co do szerokości - jeśli blizna jest świeża, to można próbować odpowiednich maści i pielęgnacji blizny - po pewnym czasie być może się mniejszy i przestanie być widoczna. Jeśli blizna jest stara, to można spróbować ją wyciąć i raz jeszcze pielęgnować "na świeżo".
Generalnie wiele zależy od tego jak rana była zaopatrzona przez chirurga - jak była oczyszczona, ile było szwów, jak mocnych, kiedy zdjętych, etc. Jeśli pierwotnie martwicę wyciął i zaopatrzył chirurg ogólny, to możesz się śmiało zgłosić do chirurga plastycznego, żeby zajął się fachowo samą blizną - ale każde kolejne zaopatrywanie rany ma coraz mniejszy sens.
Niestety, niektóre osoby mają tendencję do wytrwarzania "blizn przerosłych" i w takim wypadku nic się nie poradzi.

Inną sprawą są blizny, które ściągają i zniekształcają skórę i/lub ograniczają ruchy kończyny. W takim wypadku bliznę trzeba zoperować, zaopatrując ją w "linię Z".
napisał/a: wiolka8902 2011-08-22 09:11
mam te blizny 4 lata. raczej długość mi przeszkadza.
napisał/a: atanasis 2011-08-22 10:36
Więc nie są to świeże blizny. Możesz poszukać jakichś alternatywnych zabiegów wyszczuplających blizny, bo ja się aż tak na tym nie znam. Nie mniej, nie da się skrócić blizny. Można co najwyżej sprawić, że będzie mniej widoczna.
napisał/a: wiolka8902 2011-08-22 10:48
to jest kilkanaście blizn, ponieważ miałam wycinaną martwicę parokrotnie. Miałam też przeszczepy skóry bo rany były dość głębokie
napisał/a: ewcia221 2011-09-11 21:45
U doktor Moniki Grzesiak w warszawie jest możliwy zabieg laserowy usówania blizn. Podam Ci stronke i poczytaj sobie albo najlepiej zadzwon. http://www.drgrzesiak.pl/zabieg_estetyc ... a-laserowa.
Powodzenia :)