Blizny po operacjach

napisał/a: milusia24 2008-11-20 16:18
Witam ,ja z takim pytaniem,w dzieciństwie przeszłam 8 operacji,mój brzuch jest strasznie oszpecony zostało wiele blizn pooperacyjnych,czy można coś z tym jeszcze zrobić? Proszę odpiszcie
napisał/a: aggie_13 2008-12-05 21:31
Wiesz... ja jakieś 4 lata temu miałam wypadek. Mam teraz na klatce piersiowej sporą, grubą bliznę. Na brzuchu też mam. Te blizny doprowadzały mnie do płaczu. Większego niż podczas wypadku. Hyy... podczas wypadku w ogóle nie płakałam... ;p
Dlaczego płakałam?
Nie mogę założyć bluzki z dekoltem.
Gdy chcę iść na basen, plażę i nałożę strój to muszę zalepiać plaster.
Wygląda to okropnie i odstraszająco (?).
Chciałam zrobić drugą operację, ale lekarz powiedział, że to moze pogorszyć sytuację. Stosuję kolagen. Czy on zadziała choc trochę? Naprawdę nie ma już dla mnie żadnej rady?
Lekarz powiedział "Musisz nauczyć sie z tym żyć" a mi łzy napłynęły do oczu... ŁATWO MU POWIEDZIEĆ. Tak bardzo zazdroszczę dziewczynom... mogą nosić dekolty itd. A ja? Nie moge kupic każdej bluzki, bo co mi po niej...
Niby nic, ale żyć z tym sie nie chce. Myśląc o tym zaczynam płakać.
Czy coś można zrobic?
napisał/a: Zuzia24 2008-12-10 19:17
Witam. Również mam wiele blizn pooperacyjnych, ale dwa lata temu miałam pierwszą plastykę blizny, a teraz własnie jestem po drugiej. Operacja polega na tym, że wycina sie starą (brzydką) bliznę i zszywa się ja na nowo (drobno). Wtedy blizna wygląda ładniej. Ja osobiście jestem zadowolona z efektów. Pozdrawiam
napisał/a: KLAUDIA58 2009-01-07 23:22
hej a ile kosztuje takie usuwanie blizn czy mozna je usunąć na narodowy fundusz zdrowia//?
napisał/a: Zuzia24 2009-01-08 18:57
ja tą operacje mialam za darmo , tzn refundowane przez NFZ gdyż byly to blizny pooperacyjne.
napisał/a: barbara1231 2009-08-03 08:43
Jak dbać o świeże blizny po operacji by nie były zbyt widoczne? Smaruję dermatixem.Chroniliście swoje blizny przed słońcem? Krem z filtrem wystarczy?