Blizna pooparzeniowa na twarzy

napisał/a: Matix11 2012-09-08 17:27
Witam
Mam 21 lat i posiadam na twarzy blizne pooparzeniową typu bliznowiec w ksztalcie klepsydry na prawym policzku.Blizna ma 3 cm wysokości i 1,5 cm szerokosci.Mam ja niecale 5 lat.Chciałbym ją usunąć operacyjnie i szukam dobrego lekarza chirurga a terenie Częstochowy lub Śląska, ktory pomogł by mi z tym problemem.Czy ktoś mogły mi polecic jakiegoś sprawdzonego fachowca w tej dziedzinie?Słyszałem ze bliznowce na twarzy nie odrastaja po wycieciu, czy to prawda?
Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-08 17:44
Witaj, co prawda jeszcze nie korzystałam z usług tej kliniki, ale też zastanawiałam się nad usunięciem blizny i znalazłam taką klinikę na terenie Częstochowy:
http://www.esteticmed.pl/wskazania/usuwanie-blizn
napisał/a: Matix11 2012-09-08 17:58
Z tego co wiem to takie kliniki jak właśnie Esteticmed leczą tylko blizny laserowo, wiec w moim przypadku pozostaje tylko chirurg plastyczny.Znalazłem dwoch chirurgow, dr specjaliste chirurgi ręki ogólnej Pawła Zejlera (tylko prywatnie) i dr chirurgi plastyczej Aleksandre Wolnicką.Tylko nie wiem do kogo sie udac, moze ktos sie wypowiedziec na temat tych lekarzy ? Bardzo prosze o pomoc
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-08 18:07
Na rankingu znalazłam takiego, lepszy ten portal niż znanylekarz, bo tam negatywne opinie usuwają:
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/1370627/Ryszard-Suliga/chirurg_plastyczny/Czestochowa
napisał/a: Matix11 2012-09-08 20:53
Pan Ryszard Suliga tez wydaje sie dobrym lekarzem w tym zakresie.Mam jeszczce takie pytanie, czy chirurg plastyczny lepiej wykona operacje wyciecia bliznowca niz lekaz chirurgi ogolnej czy to nie ma znaczenia?Zastanawiam sie nad udaniem do pana doktora Zejlera tylko ze on jest chirurgiem ogolnym ale za to mozna znalesc wiele pozytywnym opinii na jego temat ;)
napisał/a: Miss_Piggy 2012-09-08 20:56
Te dwie specjalizacje(chirurgia plastyczna i ogólna) tak na prawdę się przenikają i mają mnóstwo wspólnego, więc nie ma to aż takiego znaczenia.
napisał/a: Matix11 2012-09-10 17:49
Aha, dobrze wiedziec.Prawdopodobnie udam sie do Pana dr Marka Klara albo Jerzego Wilgusa.Mial ktokolwiek stycznosc z tymi lekarzami?Z tego co wyczytałem wydaja się najlepsi na Śląsku.Wykonywał ktos taki zabieg ? Szczerze powiem, ze troche boje sie tego zabiegu poniewaz taka rana ma podobno czesto tendencje do odnawiania w jeszcze wiekszym stopniu ;/ Ale na konsultacje warto isc zawsze chyba
napisał/a: Matix11 2012-10-16 22:00
Witam
Jestem juz 3 tygodnie po operacji i tydzien po zdjeciu szwow i mam pytanie.Jaką masc najlepiej stosować przez najblizszy czas zeby blizna zbladla i byla jak najmniej widoczna ?Slyszalem o roznych (Veraderm, Dermatix, Contratubx, Dermabliz) ale ile ludzi tyle opinii.Czy zele sylikonowe sa lepsze od zwyklych?Narazie stosowalem antybiotyk Detreomycyna 2 proc. przepisany przez lekarza na pierwsze 5 dni po zdjeciu szwow.
napisał/a: annannas 2013-04-09 15:15
Po zabiegu chirurgicznym z pewnością pozostanie kolejna blizna, nie masz pewności, że będzie to wyglądać lepiej niż teraz. Lepiej chyba zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej. Dobry lekarz dobierze odpowiednią terapię dla Ciebie. O zabiegach tego typu możesz poczytać tutaj: http://kobieta.dlastudenta.pl/artykul/Trzy_sposoby_na_blizny,93314.html