blizna na głowie po mocnym uderzeniu

napisał/a: cinek5 2007-07-10 12:29
witam mam 19 lat. ostatnio dość mocno uderzyłem sie w głowe troszke poleciało krwi i teraz po ponad miesiacu mam mały ślad jakby blizne..i w tym miejscu nie rosną mi włosy(:( czy da się to jakoś wyleczyć zeby w tym miejscu nadal zaczeły rosnac wlosy? niejest to duży odcinek jednak mi z tym niedobrze:( proszę o wskazówki gdzie mam sie udać i czy można coś z tym zrobić ? z góry dziękuje za odpowiedz. pozdrawiam.l ( ta blizna znajduje się mniejwiecej na środku głowy...)
napisał/a: CrashTest 2007-08-12 04:04
To chyba oczywiste, że na bliznach nie rosną włosy.
Ziółka i maści, nie pomogą. To nie robota da dermatologa. Jedynym rozwiązaniem jest wizyta u chirurga plastycznego, który chirurgicznie wytnie bliznę i zszyje skórę odpowiednim, delikatnym szwem. Taka zabawa powinna pójść z NFZ.
napisał/a: Christine1 2007-08-12 11:11
CrashTest - optymista z Ciebie Podejrzewam, że NFZ nie zechce pokryć kosztów zabiegu korekty plastycznej małej blizny, która nie szpeci i nie jest wynikiem poważnego zabiegu chirurgicznego.

cinek - ze swej strony, polecam maść Contratubex, krem Tointex lub maść Cepan. Te preparaty powodują uelastycznienie, spłaszczenia i zblednięcie blizn, a co za tym idzie - stają się mniej widoczne.
Możesz też poradzić się dermatologa i spytać, czy korekta takiej blizny jest możliwa w ramach ubezpieczenia.
Chociaż szczerze w to wątpię, to może jednak stanie się cud i uda Ci się to uzyskać...
napisał/a: Surgeon 2007-08-14 15:57
To co napisal jeden z autorow postow to prawda ze jedynym rozwiazaniem jest wizyta u chirurga plastycznego.
Tego typu zabiegi nie sa finansowane przez NFZ.
Cena (na oko u mnie) to 1,500 - 3,000 PLN.
Pozdrawiam.