biore nowe leki zeldox i ketral prosze o opinie

napisał/a: Panna Anna 2010-05-25 21:42
witam wyszłam dzisiaj ze szpitala ustawiono mi nowe leki ketral 0,25 na noc i zeldox 80 w dzień i na wieczór czy ktos moze przyjmuje te leki podobno od nich sie nie tyje do tej pory leczono mnie pernazyną i zolafrenem i przytyłam po nich bardzo duzo a podobno od zeldoksu sie nie tyje prosze o opinie z góry dziękuje pozdrawiam:)
napisał/a: Panna Anna 2010-06-04 13:30
hmmmm widze ze chyba nikt nie przyjmuje tych leków?? mój lekarz mówił mi ze to lek nowej generacji i podobno jest bardzo dobry szkoda ze nikt nie pisze o swoich doznaniach po nim ale chyba faktycznie nie przyjmujecie go... :)
napisał/a: maciejka2229 2010-06-21 22:59
fajnie ze nikt nie przyjmuje tego leku podobno am skutki uboczne.!
napisał/a: Panna Anna 2010-06-22 04:07
tak Maćku a to ciekawe a Ty lekarzem jestes?? bo mój lekarz jakos mówił ze ma bardzo mało skutków ubocznych a moze przyjmowałes te leki?? jesli tak to podziel sie opiniami.... mi nie potrzebne są insynuacje na temat tego leku :P
napisał/a: Grystan 2010-06-23 22:11
Może ja podam kilka uwag do tych leków. Są to na pewno leki nowej generacji z punktu widzenia miejsca działania. Niestety nie można powiedzieć że po nich się nie tyje. Wzrost masy ciała jak najbardziej jest ich działaniem niepożądanym, jednak dotyczy on znacznie mniejszej liczby pacjentów. W obu lekach stwierdzono takie działanie u ok. 1% pacjentów. Objawy uboczne związane z ich stosowaniem są zwykle mniej nasilone w porównaniem z klasycznymi neuroleptykami, które między innymi Pani wcześniej stosowała. Jednak trzeba pamiętać że każdy organizm reaguje indywidualnie na leczenie i dopiero za jakiś czas będzie można w pełni ocenić działanie tych leków w Pani przypadku. Leki te bądź co bądź działają na przekaźnictwo w ośrodkowym układzie nerwowym, a to wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Ogólnie mogę powiedzieć że o ile z Zeldox rzadko jest pisany przez lekarzy (głównie chyba z powodu ceny) to Ketrel jest stosowany przez wiele osób i na pewno można sporo opinii na jego temat znaleźć.
napisał/a: Panna Anna 2010-06-24 07:22
dziękuje za odpowiedz tylko musze przyznac ze ten lek nie działa na mnie zbyt dobrze po pierwsze musze spac w dzien bo po przyjęciu dawki rannej po 2 godzinach jestem spiąca..... a wieczorem równiez kłade się spac ok 21 czyli spie bardzo długo a czuje sie zmęczona, do tego dochodzą jeszcze te moje koszmarne sny czy to normalne ze w nocy boje sie zasypiac bo mysle co tym razem mi sie przysni?? mysle ze ten lek poprostu nie jest dla mnie:( dzisiaj ide do lekarza na szczęscie on napewno cos temu zaradzi pozdrawiam:)
napisał/a: Grystan 2010-06-24 15:41
Koszmarne sny mogą być związane z zamianą leków. Pewne leki stosowane np. w leczeniu bezsenności powodują zaburzenie faz snu przede wszystkim poprzez skrócenie fazy REM. Po odstawieniu takich leków faza ta jest przez pewien czas wzmożona co objawia się m.in. występowaniem dręczących snów. Jednak z upływem czasu powinny one ustąpić.
napisał/a: Panna Anna 2010-06-26 11:25
dziękuje za wypowiedz jak juz pisałam wczesniej wczoraj byłam u lekarza i mam zmienione leki tylko nie pamietam nazwy bo recepta jest jeszcze w aptece ale to jakies podobne leki do ketrelu nawet nazwa jest podobna w poniedziałek napisze co to za lek i moze napisze mi Pan cos więcej o nim z góry dziękuje.
napisał/a: Panna Anna 2010-06-29 13:40
witam moje nowe leki to ketipinor 100mg przyjmuje 1 rano i 2 na wieczór narazie jestem w nienajlepszym stanie od niedzieli praktycznie z łózka nie wychodziłam duzo spie i czuje sie zmęczona ale nie wiem czy to działanie tego leku czy tak sie czuje po zmianie leku??
napisał/a: Grystan 2010-06-29 22:33
Czyli w praktyce nadal łyka pani Ketrel tylko wcześniej w dawce 25 mg, a teraz lekarz wprowadził go pod nazwą Ketiprinol w dawce 100 mg. Niestety senność, bóle i zawroty głowy to najczęstsze działanie niepożądane tego leku.
napisał/a: Panna Anna 2010-07-02 13:10
jak narazie biore lek od niedzieli i widze poprawe co prawda zmiane leku przeszłam fatalnie ale teraz jakos inaczej sie czuje nie jestem senna w dzień chodz jeszcze zdaza mi sie podsypiac ale mysle ze to minie no i w nocy spie dobrze tylko jeszcze dręczą mnie te sny ale mam nadzieje ze to minie. Przez chwile myslałam ze będe musiała wrócic do szpitala a tego bardzo bym nie chciała i dziękuje Panu za porady pozdrawiam
napisał/a: hamer4 2010-07-04 08:59
Brałem zeldox i nie przytyłem po nim ale nie za bardzo mi pomagał bo non stop czułem się zmęczony.