Biopsja mammotoniczna piersi pod kontrola mammografii

napisał/a: klara888 2012-11-15 16:49
Witam. Mam 48lat i w piersi lewej wykryto mi mikrozwapnienia.
Mialam juz robione mammografie, usg i biopsje gruboiglowa MAGNUM pod kontrola USG (mialam miec wlasnie biopsje mammotoniczna pod kontrola mammografii, ale z powodu awarii stolu zrobili mi tamta)
Na wyniku mammografii z dnia 26 lipca z Gliwic widnieja slowa:
"Badanie wykonano aparatem Hologic Selenia DR. Mammografia obu piersi. Piersi o budowie mieszanej. W piersi lewej zaotoczkowo w kwadracie gorno-zewnetrznym widoczny jest owalny cien o gladkich zewnetrznych obrysach sr 26mm. W okolicy zaotocznkowej piersi lewej widoczne sa liczne mikrozwapnienia, ktore tworza kilka skupisk o srednicach do 18mm. W porownaniu z mammografia z 2009r. torbiel w piersi lewej ulegl powiekszeniu, stwierdza sie rowniez wieksza ilosc mikrozwapnien. Wskazane poszerzenie diagnostyki o badanie hist-pat tych zmian [...] BI-RADS: 4 ACR:2" Lekarz powiedzial, ze to zmiany lagodne i umowil mnie na wizyte kontrolna w LUTYM(!). Chcialam sie upewnic, wiec udalam sie do Wroclawia. Pan doktor zaproponowal mi operacje - wyciecie kwadransu(czy polowy) piersi i ustalil termin na 5.11. Przestraszylam sie utraty polowy piersi, wiec chcialam sie skonsultowac z jeszcze jednym lekarzem, gdyz ostatnio slyszalam o zabiegach laserowym. Przedwczoraj bylam na wizycie w Bytomiu. Pan doktor zrobil mi USG, z ktorego wyszlo:
"Sutki o budowie mieszanej. W obu sutkach cechy zwyrodnienia wloknistego. W sutku lewym na godz. 6 i 1cm od otoczki struktura hypoechogeniczna sr. 6mm, na godz. 2 i 1cm od otoczki struktura hypoechogeniczna sr. 20mm. Sutek prawy bez zmian ogniskowych podejrzanych o atypie. doly pachowe wolne. Wskazana mammografia piersi lewej oraz biopsja mammotoniczna opisywanej zmiany."
Lekarz zalecil mi biopsje mammotoniczna pod kontrola USG, lecz musialabym na to czekac do przyszlego roku, co jest podobno ryzykiem, normalnie kosztuje to 3 tysiace... Jednak podobno lepsza jest biopsja mammotoniczna pod kontrola mammografii.
Gdzie wykonuje sie zabieg biopsji mammotonicznej pod kontrola mammografii? Czy dzieki temu pozbede sie mojego problemu czy lepsza bedzie operacja?
Z gory dziekuje i pozdrawiam.