Biopsia wątroby

napisał/a: Gnull 2015-02-05 15:58
Prawdopodobnie czeka mnie w następnym tygodniu biopsja wątroby. Z materiałów wyszperanych na własną rękę wynika, że wszystko jest proste, mało ryzykowne i bezbolesne a sam zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Z drugiej strony pamiętam mój poprzedni pobyt w szpitalu i pacjenta, który opowiadał że podczas biopsji wątroby o mało co by nie zszedł z bólu - koniec końców chyba zemdlał podczas zabiegu - ponieważ żadnego znieczulenia mu nie podano.

Powiem szczerze, że trochę by mnie uspokoiło, gdybym przeczytał, że ktoś przez to przechodził i było tak lajtowo, że nawet nie zauważył. Ale jeśli macie wspomnienia z gatunku traumatycznych - ja np. miałem po gastroskopii - to też piszcie, wolę być przygotowany na wszystko.
napisał/a: radek42 2015-02-06 21:40
Cześć Gnull,w kwietniu 2o13r miałem biopsje wątroby,muszę ci powiedzieć że nic mnie nie bolało,to jest takie uczucie jak by ktoś ukłuł cię w bok na sekundę i po biopsji nawet się nie zorientowałem kiedy było po,zgadza się znieczulenie jest miejscowe,po dwóch tygodniach był wynik,nie ma się czego bać będzie dobrze,pozdrawiam radek42.