Bilirubina

napisał/a: Matekr2 2016-12-02 16:24
Witam serdecznie. Otóż mój problem dotyczy bilirubiny. Staram się do wojska i będąc w trakcie badań wykryto u mnie podwyższony poziom bilirubiny całkowitej przez co dostałem niezdolność do służby. Miałem zrobione badanie usg jamy brzusznej, wątroby oraz pełne badanie krwi pod kątem wątroby oraz badanie moczu w którym nie stwierdzono obecności bilirubiny oraz bilirubinantów.
Za 2 tygodnie mam ponowne badania, po odwołaniu się od decyzji. U większości ludzi z którymi rozmawiałem, wieloma żołnierzami, już zawodowym/czytałem na forach problem dotyczył zespołu gilberta, czyli naturalnie podwyższonej bilirubiny lub bilirubiny okresowej, która spadała przez długi okres i wracała do normy. Mającymi ten zespół nigdy nie mieli bilirubiny w normie, cały czas 2x lub 3x większa od norm, u mnie problem polega na tym ze ten enzym strasznie skacze w przeciągu miesiąca zrobiłem 9 badań z czego 4 (co 2) były w normie. Próbowałem już wszystkiego począwszy od diety; ograniczyłem spożywanie tłuszczy, ostropest plamisty, probiotyki, błonnik na oczyszczenie jelit, warzywa, dużo wody ograniczyłem sport, nie pije alkoholu od pół roku, nie spożywam używek oraz poszedłem 3 razy na solarium (UV podobno rozbija bilirubinę). Moim zdaniem próbowałem już wszystkiego i nikt nie potrafi mi pomoc. Dzisiaj byłem u lekarza rodzinnego który stwierdził, że taka moja natura, tego nie trzeba leczyć, nie ma możliwości tego unormować i jeśli mam z tym problem to mam się sam leczyć.
Z góry dziękuję za pomoc.