Bilastyna - niska skuteczność?

napisał/a: brunkzor 2013-08-14 22:27
Jestem uczulony na pyłki drzew i traw. Objawy dość silne - mocny katar, swędzenie/szczypanie oczu/spojówek, swędzenie/podrażnienie gardła, czasami świszczący kaszel (jak długo nie jem tabletek i mocno pylą trawy)

Przeważnie jadłem Cezerę (lewocetyryzyna) - mocno wysuszały nos, dzięki czemu nie miałem z nim jakichkolwiek problemów, w sumie nawet jako tako działało, chyba że byłbym długo na dworze/długo otwarte okno. Jedyną większą wadą lewocetyryzyny było to, że szybko przestawało działać i np. jako że jestem aktualnie bez pracy, brałem dość późno, bo o 13:00 i już wieczorem, koło 20 czułem, że przestaje działać... więc ani wyjść na dwór, ani wywietrzyć pokoju.

Znajomy używa Clatry (bilastyna), a również używał Cezery i podobnie do mnie - przeszkadzało mu to, że wieczorem przestawało działać. Bilastynę chwali, że działa cały czas, nawet wieczorem.

Dlatego też się skusiłem i poprosiłem lekarza o wypisanie aż 3-ch opakowań. Dziś wzięta 9-ta tabletka i coś jest chyba nie tak - niby większość objawów znikła prócz kataru, świądu w nosie, kichania. Czy może to być jakieś uczulenie na składnik dodatkowy Clatry, czy jakaś inna możliwość? Czy jest to możliwe, że bilastyna może na mnie nie działać tak dobrze? Z tego co czytałem, to jest to silny lek i działa przez bardzo długi czas.

Czy godzinę po spożyciu leku TRZEBA zjeść posiłek? Na ulotce jest napisane, że NIE WOLNO jeść przez godzinę, ale nie ma zaznaczone, że TRZEBA zjeść, by lek zadziałał. Z reguły jem później.

Prosiłbym o jakąś poradę. Wizyty u lekarza wolałbym uniknąć póki co, bo nie mam ubezpieczenia i chodzę prywatnie.
napisał/a: delinka79 2013-08-17 10:15
do kazdego dobiera sie lek indywidualnie jeden bedie dobrze reagowala na clatre drugi tylko na zyrtec itp
napisał/a: brunkzor 2013-08-17 23:11
Wiem, wiem, z tym że dobrze dzialająca Cezera działa skutecznie, ale po kilku godzinach przestaje działać. Większej dawki chyba nie można wziąć, prawda?

Clatra (bilastyna) z kolei działa długo i skutecznie prócz hamowania kataru, co mi się wydaje dziwne, bo nawet najslabsze leki hamowały katar, a bilastyna nie.
napisał/a: szminka2 2014-07-09 23:13
to dziwne...generalnie bilastyna to silny lek, który działa i to długo. Też biore clatre i chyba pierwszy raz jestem na prawde zadowolona i czuje ulge - kataru, kichania i swędzenia nie mam przez cały dzien, a w nocy tez spie spokojnie. Gdybyś miał uczulenie na substancje czynną lub pomocniczą to wydaje mi się, że miałbyś jakieś objawy, a nie tylko niereagowanie na lek. Może potrzebujesz silniejszej dawki.. może bierzesz jakieś inne leki, które wykluczają działanie bilastyny. Sprawdź dokładni i zapytaj też lekarza o możliwe przyczyny takiej reakcji. Nie jeden przypadek medyczny widział już w swoim gabinecie, więc może któryś jest zbieżny z Twoim. A i jeszcze pytałeś o konotacje z posiłkami - owszem jedzenie tuż przed spożyciem leku może obniżać jego skuteczność. Ale nic mi nie wiadomo o konieczności zjedzenia czegoś, by substancja zaczęła działać. Pozdrawiam i powodzenia.
napisał/a: rekinek239 2014-11-22 13:42
dokładnie, wszystko zależy od organizmu - to alergolog powinien przepisać lekarstwa odpowiednie dla danej osoby
źle reagowałam na zyrtec, dopiero po clatrze (bilastyna) zauważyłam znaczną ulgę