Biegunka

napisał/a: Penelopa16 2014-05-12 22:01
Witam!
Mój problem polega na tym, że mam biegunke. Może nie całkiem. Otóż luźny stolec mam już od około dwóch tygodni. Raz wypróżniam się kilka razy dziennie (2-3), a bywa i tak, że raz na dwa dni. Na początku myślałam, że to przez nerwy, stres, nieprawidłowe odżywianie się, itp. Czasami bywało, że brał mnie jakby 'napad' biegunki, w szkole, na mieście, ale brałam stoperan i przechodziło. Jak już wspomniałam o częstotliwości to chciałabym dodać, że mam wzdęcia i zaparcia (wtedy jak sie wyprozniam raz na dwa dni). Staram sie jeść owoce i warzywa, pić dużo wody itp. Niestety to nie przechodzi, a napady biegunki odpadają mnie w najmniej odpowiednich momentach. Musze dodać, ze jestem nerwowa i byle czym sie stresuje. Choruje na chorobę Hashimoto (nie wiem czy ma to jakies znaczenie) i przyjmuje Eythyrox codziennie po jednej tabletce 50N. Rzadko choruje, czas raczej spędzam aktywnie (siłownia, częste spacery). Nie pije, ani nie pale. Nikt u mnie w rodzinie nie ma podobnych problemów, wiec sadze ze nie jest to rodzinne.
Z góry dziękuje za rady!
napisał/a: cindy25 2014-05-31 16:42
może to mieć związek ze stresem, wodę pij nadal, żeby nawodnić organizm przy tak częstych stolcach, dobrze jest też uzupełniać składniki mineralne np. pijąc środek orsalit, najlepiej byłoby gdybyś zapytała o to lekarza, nie wiem, czy ma to związek z euthyroxem, bo każdy na niego inaczej reaguje
napisał/a: Konstans 2014-06-03 19:39
Twoje problemy biorą sie w dużej mierze z Hashimoto. Wiem ,co mówię, bo leczę się od 8 lat. Przez brak odpowiedniej diety i suplementów doszłam do takiego stanu, że endokrynolodzy mówili,że nie wiedzą co ze mną robić. Hashi zaatakowało mi wiele narządów, więc to nie przelewki. Moje objawy zaczynały się podobnie. Niby nic, a tu nagle biegunka, boleści brzucha, częste stolce.

Zmień dietę - to udowodnione medycznie, że przy Hashi nie można jeść glutenu ani nabiału. Działają zapalnie a gluten dodatkowo ma podobną strukturę jak tarczyca, co powoduje atak.

Jeśli nie wierzysz, zbadaj sobie przeciwciała - aTPO, aTG. Prawdopodobnie będą wysokie, co potwierdzi atak i stan zapalny.
Pozdrawiam.
napisał/a: barbarap 2014-06-09 21:51
przyczyny mogą być różne, stres, zła dieta albo jakieś zapalenie. Mi na biegunkę pomaga branie przez jakiś czas acidolacu (probiotyk), przynajmniej 2 tyg dobrze jest brać, a najlepiej to skonsultować się z lekarzem