Biegunka od tygodnia, podejrzenie Candidi?

napisał/a: Anonymous88 2014-06-01 10:15
Witam.

Od około tygodnia męczą mnie biegunki - uporczywe, około 3-5 razy dziennie. Myślalem, że to wirus, ale to nie przechodzi. I natrafiłem na informacje o Candidi, objawy jakby pasują.
Oprócz biegunek mam przelewanie w jelitach. Od jakiegoś dłuższego już czasu męczą mnie wzdęcia, czasem bardzo silne, wręcz rozpierające. A jeszcze od dłuższego czasu (ale to według lekarzy wszystko ok) - sińce pod oczyma, biały nalot na języku, nieświeży oddech, łuszczenie się skóry na palcach, i co ciekawe - niepohamowana chęć na słodycze, szczególnie na czekoladę. Objawy jakby typowe dla Candidi.

I chciałem się teraz zapytać - co robic? Wiadomo, macie doświadczenie, więc pewnie lepiej zasugerujecie z czym już można iść do lekarza. Szczególnie interesuje mnie jakie badania wykonać (bo wiem, że Candidie ciężko wykryć) i jak to się leczy (bo pewnie lekarz zapisze antybiotyk).

Przedewszystkim - jak długo mogą trwać teraz te biegunki? Bo słodycze ograniczyłem do zera, właściwie od tygodnia mało co jem - brak apetytu - stres, do pracy od poniedziałku trzeba wrócić... Liczę na rady co robić, jutro idę do rodzinnego, w w piątek do gastologa. Wiem, że leczy się to długo i ciężko, ale dla mnie najważniejsze teraz to pozbyć się tych biegunek. Wyniki krwi mam dobre, OB, CRP niskie, mocz też ok.
napisał/a: Konstans 2014-06-03 14:51
Witaj :)
Twoje objawy rzeczywiście w dużej mierze potwierdzają rozrost Candidy :(
Jesli idziesz do lekarza czy rodzinnego , czy gastol. poproś o specjalne leki na Candidę. Wiem, ze nie bardzo chcą dawać ale masz tak specyficzne objawy,że warto poprosić. A jesli nie dadzą Ci ich, nie martw sie. Od wieków ludzie sobie radzili z pasożytami.
Zasada jest jedna - trzeba zagłodzic grzyba. I uwierz mi - odpowiednia dieta, działa cuda i eliminuje pasożyta ! Czas takiej kuracji - do 3 m-cy.
Kup sobie kwas kaprylowy, pau darco. Całkowicie odstaw cukier, słodycze, owoce, węglowodany. Jedz warzywa, mięso, ryby, oleje. Zminimalizuj spożywanie kasz, ziemniaków. Odstaw gluten i nabiał.

Zobaczysz, że warto podjąć wyzwanie dla wlasnego zdrowia :)