biegunka od stycznia - brak diagnozy

napisał/a: nati_pat 2013-10-27 18:54
Witam !
Postanowiłam opisać tutaj mój problem, bo męcze się z tym już od stycznia i być może ktoś miał podobny problem i podpowie co jeszcze moge w tej kwestii zrobić.

Na problemy żołądkowe lecze się już od dobrych kilku lat, głównie było to refluksowe zapalenie przełyku, nadżerki, zapalenie błony śluzowej żołądka i zespół jelita drażliwego. Zawsze miałam jakieś ekscesy żołądkowe ale to co się dzieje od stycznia powoli mnie wykańcza. Mianowicie:
Od stycznia mam biegunkę, codziennie, muszę chodzić do toalety minimum 5 razy dziennie, najczęściej jednak jest to nawe powyżej 10 razy. Najgorsze jest to, że czuję nagłe parcie i muszę bardzo szybko dotrzeć do toalety - inaczej mogłoby być nieciekawie. Nie wiem jak to nazwać ale stolce są tak jakby strzelające, zazwyczaj są bardzo wodniste, ze śluzem. Normą już stały się niestrawione resztki pokarmów, mam wrażenie, że to co zjem po prostu przeze mnie przelatuje w niezmienionej formie. Czuję się osłabiona i ciągle zmęczona, najgorsze są bóle mięśni, czasami mam takie dni, że na nic nie mam siły. Od stycznia byłam już u trzech lekarzy - każdy wmawia mi to samo - zespół jelita drażliwego...jedna chciała mnie faszerować psychotropami. Dodam, że leczę się prywatnie. Od stycznia testowałam już różne leki, jedynym który chwilowo pomagał mi był loperamid - nie likwidował on biegunki, zmniejszał jedynie częstotliwość chodzenia do lekarzy. MIałam robione badania na bakterie, pasożyty, posiew kału, posiew moczu, które niczego nie wykazały. O dziwo morfologia też wychodzi całkiem nieżle - mimo ciągłej biegunki, zazwyczaj mam niewielkie braki potasu, żelaza, sodu, ostatnio za mało monocytów, i płytki krwi na granicy normy.

Czy ktoś może wie co mogę jeszcze zrobić aby w końcu się wyleczyć? jakiś pomysł? powoli mam dość tego, że gdziekolwiek idę stresuję się czy w razie czego zdążę dotrzeć do toalety.....
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-27 19:00
Tak to się nazywa ZJD. Lekarze mają rację. Robiłaś kolonoskopię? Płytki na górnej granicy? Pozdrawiam.
napisał/a: nati_pat 2013-10-27 19:06
płytki na dolnej granicy. kolonoskopii mi lekarz nie zlecał. Miałam gastroskopie trzykrotnie ale w związku z refluksem.
napisał/a: ~Anonymous 2013-10-27 20:04
Jeśli leczysz się lekami IPP możesz mieć niedobory wit.B12. Ta witamina odgrywa ważną rolę w organizmie. Dobrze by było ją sprawdzić. Poczytaj o niej.
napisał/a: nati_pat 2013-10-27 20:08
ok! dzięki za podpowiedź, ja już po prostu mam dość, jestem niewolnikiem toalety. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
napisał/a: joannanr1 2013-10-27 20:17
Nie poznasz przyczyny swoich dolegliwości dopóki nie będziesz miała kolnoskopii koniecznie z pobraniem wycinków do badania hist-pat(nawet jak makroskopowo będzie wszystko w porządku).Możesz mieć np zapalenie jelita grubego.Dziwię się Twojemu lekarzowi ,że nie zlecił Ci tego badania.Polecam Ci forum j-elita ,pozdrawiam
napisał/a: nati_pat 2013-10-27 20:23
dziękuję. Aktualnie czekam na wizytę u nowego lekarza. Zobaczymy co mi powie. Bo po ostatnich wizytach mam wrażenie, że lekarze przepisują leki, według własnego widzimisię. Nie sprawdzając dokładnie co człowiekowi dolega i wszystko wrzucając do jednego worka pod tytułem Zespoł Jelita Drażliwego.
napisał/a: joannanr1 2013-10-27 20:30
Nie ma za co , masz rację oni zbyt często stawiają diagnozę IBS bez uprzednich koniecznych badań.Polecam Ci to forum , tam dużo się dowiesz,Powodzenia:)
napisał/a: nati_pat 2013-10-27 20:33
już się zarejestrowałam :) dziękuję:)