Biegunka od dwóch tygodni, bóle brzucha czerwienienie twarzy

napisał/a: vello 2013-12-02 17:21
Witam
Chciałbym opisać swój problem, bo dzisiaj niepotrzebnie zabłądziłem w internecie i dopasowałem swoje objawy do "zespołu rakowiaka", co mnie przeraża...

Zacznijmy po kolei:
- Czerwienienie twarzy
Pisałem gdzieś już kiedyś na tym forum, że zupełnie bez powodu dostaję uderzenia gorąca na twarz i się czerwienię (zazwyczaj w godzinach popołudniowych) przez kilka minut, czasem i pół godziny, przy tym oblewają mnie poty, po czym wszystko samoistnie ustępuje. Byłem u kardiologa, miałem mierzyć ciśnienie, czy przy tych napadach mam wyrzuty ciśnienia. Ciśnienie mierzę skrupulatnie i okazuje się, że mam w miarę dobre (na elektronicznym mierniku). Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że taka moja uroda i mam się czerwienić (choć przez prawie 30 lat życia, ta "uroda" mnie nie dotykała swoimi objawami). Robiłem badanie krwi ale wszystko w normie, również TSH. Ten objaw występuje już jakieś kilka miesięcy.

- Biegunka i bóle brzucha
Od dwóch tygodni co rano mam "lekki stolec" - niezależnie co zjem i w jakiej postaci, rano wypróżniam się najpierw w miarę ok, a na koniec zawsze wodnisty stolec. Przez cały dzień pobolewania brzucha jakby właśnie zbierało się na kolejny biegunkowy rajd do łazienki, jednak nic takiego się nie dzieje. Wieczorem wszystko wygląda raczej normalnie. W sobotę w nocy natomiast zaatakowała mnie ostra biegunka w nocy, gdy ledwie zdążałem do łazienki i od tamtej pory bóle brzucha są bardziej uwydatnione, choć standardowo dzisiaj rano załatwiłem swą potrzebę, przed południem drugi raz (obie wodniste) i potem boli, jakby ciśnie, a w łazience nic się nie ujawnia.

Z dodatkowych objawów, które opisują przy tym zespole pojawiały się duszności (niby mogę swobodnie oddychać ale jakby coś ściskało mi klatkę) ale one objawiały się od 2 lat, a ostatnia była jakoś w lipcu. Przyspieszona akcja serca też się pojawia (90-100 uderzeń na minutę przy spoczynku), kolkowe bóle brzucha również występują.



Wybieram się do lekarza ale wcześniej chciałbym wiedzieć, czy mam się martwić na zapas, czy te objawy są ze sobą zbyt luźno powiązane, by martwić się o tak poważną sprawę jak ten cały zespół rakowiaka.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-12-03 19:46
Witam
Na biegunkę polecam tabletki ziołowe Taninal.
Czy na co dzień w jadłospisie, występują u Ciebie produkty jak:
- Tłuste potrawy
- Mleko, nabiał
- Pieczywo(Czy pojawiają się wzdęcia, kolki w obrębie dolnej partii brzucha?)

Pozdrawiam
napisał/a: vello 2013-12-04 09:45
Występują wszystkie te produkty (choć może nie regularnie codziennie) choć mleko i nabiał nigdy nie stwarzały żadnych problemów, tłustych potraw zdarza się spróbować, jasne pieczywo jest standardem. Kolki pojawiają się w prawej pachwinie dosyć często równolegle z wzdęciami.
Byłem u lekarza I kontaktu dostałem skierowanie na USG jamy brzusznej i badanie kału na obecność pasożytów. Próbkę do badania będę zanosił jutro, natomiast na USG byłem i w opisie wszystkie narządy mam w porządku tylko "pętle jelitowe poszerzone wypełnione treścią gazową". Lekarz robiący USG stwierdził, że to raczej będą pasożyty ale badanie próbki trzeba wykonać. Mówił również, że dawno takiego wysypu pasożytów nie widział jak w ciągu ostatnich 2 miesięcy.
napisał/a: vello 2013-12-06 19:22
Próbki negatywne, więc standardowe rozwiązanie - zespół jelita drażliwego, a potem się zobaczy.
Kurde no nie wierzę w żadne zespoły jelita drażliwego, czy czerwienienie się z "urody". Od zespołu jelita drażliwego raczej napadów czerwienienia się na twarzy, zawrotów głowy, czy nagłego pocenia się, nie uświadczę....
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-01-15 18:30
Na przyszłość:

[url_special=http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/biegunka/272764,Domowe-sposoby-na-biegunke.html:14qyn614]http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/biegunka/272764,Domowe-sposoby-na-biegunke.html[/url_special:14qyn614]