BIEGUNKA NUDNOŚCI

napisał/a: beata1670 2014-11-04 13:40
WITAM 3 TYG MOJE OBJAWY ZACZĘŁY SIĘ OD TEGO ŻE MIAŁAM BÓL, KOLKĘ W GÓRNEJ OKOLICY PRAWEGO PODBRZUSZA , PROMIENIOWAŁO TO AŻ DO KARKU . DOSTAŁAM SKIEROWANIE NA USG I OKAZAŁO SIĘ WSZYSTKO OK , BÓL USTAŁ PO PARU DNIACH. NASTĘPNIE ZE 3 DNI PO ZACZĘŁY MĘCZYĆ MNIE BIEGUNKI WODNISTE , NA DRUGI DZIEŃ BÓL BRZUCHA W GÓRNEJ CZĘŚCI W TYM DOŁKU , TRWAŁO TO TYDZIEŃ , STRASZNIE MDLIŁO MIAŁAM WYMIOTY, AŻ WZIĘŁAM STOPERAN I PRZESZŁO LECZ NA DZIEN DWA TERAZ MAM BIEGUNKI ZAMIAST NORMALNEGO STOLCA RAZ 2 RAZY NA DZIEN. I MDŁOSCI , NASILIŁY MI SIE MIGRENY, BYŁAM U LEKARZA RODZINNEGO PRZEPISAŁ MI COS NA MOTORYKE JELIT JAKIES TABLETKI ALE DALEJ MNIE BOLI I MAM BIEGUNKI . PROSZE O PORADE:(
napisał/a: Konstans 2014-11-04 14:52
Hej,
po 1. pisz normalnie.
po 2. przypomnij sobie, co wywołało tę biegunkę. Nie wierzę, ze NIC. Tak to nie działa. Zawsze zachodzą jakieś czynniki.
Coś zjadłaś? na mieście? przeziębiłaś się? inne?
Czy biegunki masz tylko po posiłku?
Co jesz?
Co pijesz?
Bole głowy sa często w takiej sytuacji też reakcją alergiczną. Organizm jak sama wiesz najlepiej - walczy, oczyszczając sie z czegoś, co mu wyraźnie nie służy. Jesteś tez osłabiona ale ten migrenowy ból głowy to nie wynik osłabienia.
I oby nie skończyło się to jak u tysiąca innych osób w tej sytuacji, czyli na przeroście patogenów :/
Jak masz możliwośc, dobrze by było gdybyś zrobiła sobie chocby morfologię, próby wątrobowe.
I pij dużo elektrolitów, by zapobiec odwodnieniu.
Pozdrawiam :)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-11-04 18:02
Witam,
Na czas biegunki proponuję zażywać 2 razy dziennie tabletki ziołowe Taninal - są skuteczne przy biegunkach oraz zatruciach pokarmowych.
Posiłki powinny być lekko strawne.
Unikaj narazie warzyw, owoców. Włącz do diety ryż jeżeli to możliwe. Nie pij napojów gazowanych, barwionych.
Staraj się pić dużo wody niegazowanej.
Zaobserwuj jak tolerujesz produkty z nabiału - jeżeli pojawiają się wzdęcia, źle się czujesz - odstaw je.
Odpuść również tłuste potrawy.

Pozdrawiam
napisał/a: beata1670 2014-11-05 13:18
nic takiego nie zjadłam nie byłam chora ,wszytko zaczęło się jak grypa żołądkowa tyle że już myślę za długo trwa. lekarz jedyne co mi powiedział to to że jak leki nie pomogą czyli Debretin 2 razy dziennie przez 2 tygodnie to wyśle mnie na kolonoskopie , nic mi nie mówił o próbach wątrobowych i reszcie. nie wiem czy kolonoskopia jest od razu potrzebna ?jem normalnie teraz nawet delikatnie bo wszystko mnie wzdyma, a co bym nie zjadła głównie na obiad to za pół godz mam biegunkę, mam ją zawsze tylko jak coś zjem. Piję głownie wode niegazowana i herbatę owocową.Co do bólów głowy mam migreny od paru lat. nasiliły się tak że mam je ciągle.
napisał/a: Konstans 2014-11-05 13:23
Bo masz/miałaś zatrucie, a teraz organizm walczy z nierównowagą bakteryjną. Zobaczysz, że mam rację. Oby nie ale zwykle, wiem co mówię.
Za jakiś czas objawy ustapią, by wrócić ze zdwojoną siłą.
Na razie wiele nie zrobisz - dużo pij, ratuj sie probiotykami, jak sie wyciszą biegunki - jedz dużo kiszonek, ogranicz do minimum wegle i słodycze.
Z kolonoskopia się wstrzymaj. lepsza już gastro - przynajmniej pokaże stan zołądka, ew. HP
Pozdrawiam.
napisał/a: beata1670 2014-11-05 13:34
może i masz racje , na HP wynik mam ujemny bo juz zrobiłam z miesiac temu sama dla siebie.dzieki za odp
napisał/a: barbarap 2014-11-06 20:44
Popieram probiotyki (dobrze jest brać nawet przez kilka tygodni), lekkostrawna dieta. Powinno pomóc, jeśli nie to gastroskopia to dobry pomysł.
napisał/a: HotChocolate 2015-01-23 12:24
odpowiednia dieta (same lekkostrawne posiłki, dużo wody) i smecta koniecznie. Biegunka powinna przejść. Stoperan zatrzymuje biegunkę nie umożliwiając pozbycia się w ten sposób bakterii. I w efekcie pogorsza stan układu pokarmowego.